11 травня 2022, 11:05

Контрнаступ ЗСУ у районі Харкова набирає обертів: росіян відрізають від постачання у районі Ізюму

ЗСУ продовжують успішний контрнаступ на північний схід від Харкова та вже незабаром можуть паралізувати дії російської армії у районі Ізюму.

Контрнаступ ЗСУ у районі Харкова набирає обертів: росіян відрізають від постачання у районі Ізюму

Контрнаступ ЗСУ у Харківській області продовжує набирати обертів і відкинув російську армію на північ від Харкова до зони безпосередньої близькості до кордону з РФ. Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на аналітичну доповідь американського Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти інституту зазначають успішні бойові операції ЗСУ на Харківському плацдармі, констатуючи звільнення відразу кількох населених пунктів на північ і схід від Харкова.

"Український контрнаступ на північ від Харкова 10 травня продовжив успішно відтісняти російські війська до російсько-українського кордону. Харкова", - зазначено у повідомленні.

У ISW публікують дані російського джерела, яке стверджує, що ЗСУ "істотно просунулися на північ" і знаходяться у межах 10 км від російського кордону.

Аналітики інституту наголошують, що контрнаступ ЗСУ дає можливість взяти під контроль нові території у Харківській області та завадити російській артилерії обстріляти північно-східні околиці Харкова. Більше того, просунувшись на північ і схід, ЗСУ матимуть можливість загрожувати російським тилам своїм обстрілом і подальшими атаками у районі Ізюму. Це може повністю паралізувати наступ російських окупаційних військ на ізюмському плацдармі.

"Якщо українські сили зможуть продовжити контрнаступ або російські війська зваляться на харківському напрямку і відійдуть далі, це паралізує наступальні операції росіян у районі Ізюму", - зазначають експерти ISW.

Раніше ЗСУ розгромили велику колону військової техніки ЗС РФ, яка прямувала до лінії фронту на Донбасі.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини