10 травня 2022, 13:32

ЗС РФ, заощаджуючи "Калібри", б'ють по Україні давніми Х-22: Арестович сказав, до чого готуватися

Росія почала обстрілювати українські міста невисокоточними ракетами, які працюють на токсичному паливі, що створює реальну загрозу мирним жителям.

ЗС РФ, заощаджуючи "Калібри", б'ють по Україні давніми Х-22: Арестович сказав, до чого готуватися

У російській армії за два місяці "спецоперації" в Україні практично вичерпався запас високоточних ракет. Окупанти почали застосовувати стародавнє озброєння.

Про це 10 травня повідомив радник голови Офісу президента України Олексій Арестович у своєму  офіційному акаунті у Facebook.

Почастішало застосування росіянами ракет типу "Х-22". Це давно застаріле озброєння 60-х років, яке не відрізняється високою точністю (помилка відхилення становить до 300 метрів). Крім того, ці ракети працюють на токсичному паливі.

Водночас, за даними Арестовича, росіяни все ще активно використовують гіперзвукові ракети "Кинжал", завдаючи ударів по Україні винищувачами "МіГ-31".

"У них пішла економія високоточних ракет, що займають нішу між похмурим старінням і небагатою кількістю найсучаснішої зброї", - повідомив Арестович.

Він попередив українців про небезпечні наслідки таких дій росіян. Застосування Х-22, ймовірно, призведе до того, що окупанти частіше промахуватимуться, потрапляючи по житлових кварталах. Проблеми очікуються і з "Кинжалами", оскільки перехоплювати гіперзвукові ракети у ЗСУ можливості немає.

Представник ОП зазначив, що тактика РФ може створити картинку ракетного терору та посіяти серед українців сумніви щодо можливостей ЗСУ цьому протистояти. Арестович закликав не піддаватися панічним думкам, а також не ігнорувати попередження про ракетну небезпеку. Особливо це стосується тих, хто живе поряд із важливими об'єктами військової та/або критичної інфраструктури.

Раніше зафіксовано масовий вихід у море носіїв ракет морського базування РФ.

Ми також писали, що ракети армії Путіна розбомбили в Одесі готельний комплекс "ексрегіонала", який виїхав до РФ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини