10 травня 2022, 08:58

Стрєлков про втечу армії РФ зі Зміїного після атак ЗСУ: "Наступ на Одесу – Ізмаїл втратив сенс"

Ігор Стрєлков підтвердив дані про "евакуацію" російського окупаційного контингенту з острова Зміїного на Одещині.

Стрєлков про втечу армії РФ зі Зміїного після атак ЗСУ: "Наступ на Одесу – Ізмаїл втратив сенс"

Після низки успішних операцій ЗСУ російська армія втекла з острова Зміїного, який окупувала ще першого дня повномасштабного вторгнення. Це говорить про те, що наступ на Одесу для росіян сьогодні неможливий.

Про це у своєму блозі у Telegram повідомив диверсант, офіцер ФСБ РФ Ігор Стрєлков (Гіркін), який у 2014 році брав участь в окупації Криму та Донбасу.

Стрєлков-Гіркін підтвердив, що на Зміїному ЗСУ за допомогою ударної авіації, зокрема безпілотної, потужно "продемонстрували засоби протикорабельної оборони". Далі окупувати острів після цього росіяни не в змозі.

"Питання про утримання острова без подальших активних наступальних операцій у районі Одеса - Ізмаїл втратило будь-який сенс", - пише російський диверсант.

Він уточнив, що окупація цієї частини української території "спричиняла подальші високі втрати корабельних і повітряних сил ЧФ (Чорноморського флоту РФ - ред.), що залишилися". У зв'язку з цим російське керівництво ухвалило рішення терміново згортати свої сили на Зміїному та втекти.

Операція з евакуації окупантів, за даними Стрєлкова, також не обійшлася без втрат. Він підтвердив знищення українцями вертольота "Мі-8" і двох десантних катерів. Кількість ліквідованих російських солдатів диверсант назвати не наважився.

Зазначимо, втрати ЗС РФ на Зміїному, ймовірно, були набагато серйознішими, ніж зізнається Стрєлков. Відомо, що ЗСУ у травні провели успішну багатоступінчасту військову операцію, під час якої розгромили російське угруповання на острові. Спочатку ударними дронами Bayraktar TB2 було розбито систему протиповітряної оборони ЗС РФ, після чого росіян уже добивали винищувачі. Спроби командування РФ перекинути додаткові сили та техніку на Зміїний за допомогою флоту й авіації незмінно оберталися знищенням.

Раніше було опубліковано подробиці знищення вертольота РФ зі спецназом над Зміїним.

Ми також писали, що Росія спробувала висадити десант на Зміїному на катерах, але з'явилися "Байрактари".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини