4 травня 2022, 16:40

Японія готується до війни з армією Путіна: "вирішальний бій" може бути на Хоккайдо

Міністерство оборони Японії посилює оборону на тлі російського вторгнення в Україну та посилення агресивної риторики Кремля.

Японія готується до війни з армією Путіна: "вирішальний бій" може бути на Хоккайдо

Керівництво Японії не виключає, що після України армія РФ може вторгтися і на їхню територію. Країна почала посилено зміцнювати свої північні рубежі.

Про це пише японське видання Shukan Gendai.

Останніми місяцями різко погіршилися відносини Японії та РФ, які мають один до одного територіальні претензії. Країни так і не підписали мирну угоду за підсумком Другої світової війни, тому що у цьому випадку Москві довелося б повернути Токіо його споконвічні території - частину Курильських островів.

Напруженість посилилася через агресивну риторику Москви, яка назвала Японію "недружньою країною". Більше того, одіозний лідер російської партії "Справедлива Росія" Сергій Миронов несподівано заявив про права на острів Хоккайдо.

На тлі подій, що відбуваються, влада Японії серйозно стурбувалася "не нульовою" можливістю російського вторгнення на свою територію. Вони побоюються, що армія Путіна може спробувати захопити їхні північні землі.

На Хоккайдо у місті Асахікава вже дислокується найелітніший підрозділ Імператорської армії Японії - 7-а дивізія. У разі російського вторгнення, за планами Токіо, вона буде кістяком оборони країни від агресора.

Міноборони Японії вперше із закінчення холодної війни працює над сценарієм "вирішального бою" з російською армією. У Токіо вважають, що Москва може спробувати висадити свій десант у містах Вакканай, Хаматомбецу та Тесіо, що на півночі Хоккайдо. На думку японців, можливе вторгнення РФ може початися одразу з трьох напрямків, як і у війні з Україною.

Колишній глава Сухопутних сил самооборони Хірокі Ямасіта попередив, що вторгнення ЗС РФ до Японії може бути частиною великої війни Москви зі Сполученими Штатами.

"Вторгнення Росії на Хоккайдо - це надзвичайна ситуація, до якої необхідно підготуватися. Сценарій базується на конфлікті між США та Росією… Для РФ розгортання атомного підводного човна дозволило б завдати ядерного удару по Сполученим Штатам. Окупація частини Хоккайдо повністю ліквідувала б вплив Японії, союзника США , в Охотському морі", - попередив він.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що вперше за 19 років Японія різко змінила риторику щодо Курил і РФ.

Ми також писали, що Японія і Австралія запровадили санкції проти Росії, які торкнуться банків та фізосіб.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини