25 квітня 2022, 09:41

Блінкен та Остін анонсували Києву додаткову військову допомогу

Блінкен та Остін повідомили Зеленському, що Вашингтон виділяє Києву на військові потреби додаткові 322 млн доларів.

Блінкен та Остін анонсували Києву додаткову військову допомогу

З моменту вторгнення російської армії в Україну загальна військова допомога США Україні становитиме 3,7 млрд доларів. Напередодні Остін і Блінкен анонсували Зеленському додаткові 322 млн доларів як військову допомогу.

Вчора, 24 квітня, Київ вперше після вторгнення РФ відвідали держсекретар США та голова Міноборони. Окрім військової допомоги, Блінкен анонсував поступове повернення американських дипломатів до Києва, повідомляє Reuters.

23 квітня Блінкен та Остін приземлилися у Польщі, після чого по суходолу дісталися Києва. Вони поспілкувалися з президентом України й іншими високопосадовцями.

Своїм візитом американці вкотре продемонстрували підтримку Києва у війні проти Росії. Вашингтон пообіцяв виділити 713 млн доларів для України та для країн Східної Європи.

Блінкен та Остін прибули в Україну без супроводу ЗМІ, а сам візит тримався у таємниці. Головна умова – ЗМІ повідомлять про візит лише після того, як літак із держсекретарем США та головою Міноборони покине польську територію.

Після візиту в Україну Остін відвідає базу США у Німеччині та проведе зустріч із Йєнсом Столтенбергом, щоб обговорити подальшу допомогу Україні.

Блінкен анонсував повернення Посольства США до Києва, яке залишило столицю України за два тижні до російського вторгнення. Спочатку дипломати були у Львові, а згодом переїхали до Польщі.

Також стало відомо, що сьогодні, 25 квітня, президент США планує призначити Бріджит Брінк послом США в Україні. Понад два роки ця посада була вакантною. Брінк є послом США у Словаччині.

Під час спілкування із Зеленським Блінкен та Остін анонсували Києву нову військову допомогу у розмірі 322 млн доларів. Така допомога має допомогти Україні не лише у війні проти Росії, а й сприяти переходу на нові стандарти НАТО.

Ще майже 400 млн доларів буде виділено для Балкан і країн Центральної та Східної Європи.

Представник Пентагону Джон Кірбі повідомив, що у понеділок 50 українських військовослужбовців мають скласти "іспит" на володіння роботою з артилерійською системою Howitzer.

Відразу ж після візиту Блінкена та Остіна до Києва сьогодні, 25 квітня, у Польщі приземлилося одразу 6 транспортних літаків.

Раніше, 22 квітня, Вікторія Нуланд повідомила, що постачання важкого озброєння Україні вже розпочалося, зокрема, йдеться про систему РСЗВ.

Нагадаємо, 24 квітня на Донбасі ЗСУ відбили 7 атак супротивника. При цьому було знищено 13 танків, 17 бронемашин і 18 автомобілів.

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – [email protected]

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Не пропустіть важливу інформацію!

Підпишіться на наш Телеграм-канал: https://t.me/Dialog_Ukraine

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини