15 квітня 2022, 08:30

План Путіна на Донбасі під загрозою зриву: генерал Романенко розповів, у чому причина

РФ відчуває великі проблеми з формуванням ударного угруповання для наступу на Східному фронті.

План Путіна на Донбасі під загрозою зриву: генерал Романенко розповів, у чому причина

Третина російської армії, яка задіяна у війні з Україною, вже знищена, тому Росії складно зібрати необхідну кількість військ для широкомасштабної наступальної операції на Донбасі.

Таку думку озвучив генерал-лейтенант Ігор Романенко в етері телеканалу "Україна 24".

"Вони збирають живу силу скрізь, де можуть. Техніку теж, але техніка ця вже не та, сучасніша, яку вони застосовували", – заявив співрозмовник.

За словами генерала, співвідношення сил 5 до 1 на користь атакуючої сторони є класичним для успішного наступу, але російській стороні навряд чи вдасться зібрати таку кількість військ.

"Десь 3 до 1, можливо, тимчасово вони зможуть це зробити", – додав військовий.

Наступ російської армії на Донбасі вже вкотре відкладається, бо не виконується завдання щодо формування ударного кулака. Крім того, діям окупантів заважають затяжні дощі, що йдуть у регіоні.

"Низка факторів – природних, об'єктивних, суб'єктивних – впливає на початок їхньої готовності, але це буде найближчим часом", – сказав генерал.

Співрозмовник зазначив, що Генеральний штаб ЗСУ прораховує всі варіанти розвитку подій, у тому числі найгірший, за якого російським військам вдасться просунутися до Дніпра та піти далі на Київ, а водночас у війну вступлять білоруські війська та російське угруповання, що дислокується у Придністров'ї.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський повідомив, що головною ціллю Росії на цей час є оточення 44-тисячного українського угруповання військ на Донбасі та вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Своєю чергою радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що широкомасштабний наступ російських військ на Донбасі – план "Б" РФ після невдалих спроб захопити Київ.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини