Різанина у Бучі: жертв окупантів ховали біля храму, закатованих людей знайшли у підвалі дитячого табору
Сьогодні, 4 квітня, у звільненій Бучі, де окупанти катували та вбили сотні мирних жителів, працювали десятки іноземних журналістів – від Японії до США.
Міста-супутники Києва Ірпінь і Буча прийняли весь удар війни на себе, зупинивши окупантів за десятки кілометрів від столиці. Цілий місяць ці населені пункти перебували під контролем загарбників, переживши нелюдські тортури та знущання.
Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин каже, що російські солдати розстрілювали людей на вулицях, а потім їздили по тілах танками. Городяни майже місяць перебували у підвалах, боячись зустрічі із загарбниками.
Поки складно назвати точну кількість загиблих мешканців Ірпеня – з кожним днем рятувальники та військові знаходять дедалі більше тіл вбитих під завалами. Поки що йдеться про щонайменше 200 жертв окупантів.
У Бучі, за попередніми даними, загинуло 420 мирних жителів.
Нардеп Ірина Геращенко повідомляє, що у братській могилі у Бучі поховано кілька сотень людей. Місцевий житель отець Андрій каже, що коли у середині березня окупаційні війська погодили перший гуманітарний коридор і на кілька годин припинили обстріл, тіла вбитих людей зібрали по дворах і поховали біля храму Андрія Первозванного. У першому похованні було 68 осіб, переважно чоловіки.
"Військові, які зайшли сюди, вбивали, грабували, знущалися з людей. Вони дбали не про те, як вони розповідають, щоб звільнити, нагодувати, вони звільняли нас від життя. Вони залишили нас без світла, газу, всіх комунікацій", – каже священнослужитель.
27 лютого, коли окупанти з'явилися у місті, вони насамперед розстріляли водонапірну вежу, щоб залишити місто без води.
Атаку армії РФ відбили, відремонтували вежу, проте вони увійшли вдруге та знову залишили Бучу без води.
"І зараз у Бучі немає ані світла, ані газу, ані електрики", – сказав отець Андрій.
Сьогодні у Бучі, крім представників української влади, працювали 70 іноземних та українських журналістів, які фіксували роботу слідчих у катувальному підвалі дитячого табору, де росіяни вбили п'ятьох людей.
"Ми зібрали всіх! Від Японії до США! Щоб весь світ бачив, які жахливі страждання терпить український народ, влада якого у 90-х роках віддала Росії масу зброї, отримавши в обмін гарантії безпеки, які насправді нічого не вартують", – коментує радник голови МВС України Антон Геращенко.
Жахає цинізм і байдужість окупантів. Вони місяць жили у підвалі, де катували та вбивали мирних жителів. Тіла застрелених чоловіків не виносили на вулицю, залишаючи у приміщенні.
У всіх загиблих зв'язані руки, у деяких прострелені ноги. Стріляли також у голову та серце.
Нагадаємо, ЗСУ вдалося звільнити всю Київську область 2 квітня. Наступного дня до міста зайшли сапери та перші журналісти, які показали знищені будинки та розповіді городян, які вижили, зі свідченнями про військові злочини росіян.
Президент Володимир Зеленський звернувся до матерів окупантів із закликом переглянути фото з Бучі.
У Міноборони РФ заявили, що подані докази злочинів їхніх військових під Києвом нібито фейк.
Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!
Слава Україні!
Разом ми – СИЛА!
Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365
Paypal – [email protected]
Карта банку – 5168742727446407 (гривня)
Не пропустіть важливу інформацію.
Підпишіться на наш телеграм-канал https://t.me/Dialog_Ukraine) https://t.me/Dialog_Ukraine
Останні новини
"Очевидно", – Гудков роз'яснив слова Наришкіна про наближення РФ до досягнення мети так званої "СВО"
19:30Монеточка та Noize MC номіновані на Нобелівську премію миру: названо досягнення артистів – ЗМІ
13:09"Зокрема, на Роботинському плацдармі", – Братчук розповів про активність окупантів на Запоріжжі
11:41Оцінка ймовірного ходу війни в Україні: через 90 днів спецслужби США мають звітувати перед Конгресом
07:56