26 березня 2022, 16:47

Пашинян висунув претензії Путіну за Карабах – Росія не виконує зобов'язання

Глава Вірменії Нікол Пашинян незадоволений тим, що Росія не блокує наступу військ Азербайджану у Карабаху.

Пашинян висунув претензії Путіну за Карабах – Росія не виконує зобов'язання

Росія порушує зобов'язання щодо Нагірного Карабаху, які дала Вірменії. Війська РФ навіть не намагаються стримати наступ Азербайджану. Москва та Єреван зараз активно обговорюють це питання.

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 25 березня мав телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним стосовно Карабаху, що підтвердила його пресслужба.

"Була обговорена ситуація, яка склалася після вторгнення азербайджанських підрозділів у зону відповідальності миротворчого контингенту РФ у Нагірному Карабаху", – повідомили у Пашиняна. Там уточнили, що голова уряду вважає ситуацію у регіоні "напруженою".

Прем'єр Вірменії зажадав, щоб було проведено розслідування щодо російських так званих "миротворчих сил" у Карабаху, які не завадили наступу азербайджанців. Він також закликав Москву, щоб та змусила війська Азербайджану повернутися на колишні позиції.

Відомо, що війська Азербайджану розпочали новий наступ у Карабаху минулого четверга, 24 березня. Вони зайняли стратегічну висоту у Ходжалінському районі, здобувши контроль над деякими селами. У ході бою загинули троє вірменських солдатів, 14 поранено.

Російська армія, яка, згідно з домовленостями, мала забезпечувати режим тиші у регіоні, у те, що відбувалося, втручатися не стала.

Очевидно, у Баку пішли у наступ, скориставшись слабкістю Москви, яка зазнає поразки у війні з Україною. За попередніми даними, росіяни перекинули частину карабаського контингенту на українські фронти, оскільки зазнають тяжких втрат. Азербайджанці отримали вікно можливостей для повного звільнення своїх територій і користуються цим.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Азербайджан готується замінити Росію на енергетичний ринок Європи.

Ми також писали, що Зеленський розповів про допомогу президента Азербайджану.


Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – [email protected]

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини