20 березня 2022, 07:48

"Кадировці" зазнали величезних втрат під Києвом і втекли до Чечні

За час перебування в Україні "кадировці" втратили сотні військовослужбовців і 13 березня повернулися до Грозного.

"Кадировці" зазнали величезних втрат під Києвом і втекли до Чечні

Чеченські військові російських окупаційних військ, відомі також як "кадировці", які неодноразово знімали піар-ролики про своє перебування під Києвом і розповідали про наступ на українську столицю, за час перебування в Україні втратили сотні військовослужбовців і 13 березня повернулися до Грозного через територію Білорусі.

Про це пише "Радіо Свобода" з посиланням на джерела у контррозвідці СБУ.

Так, 13 березня у російських провладних Telegram-каналах з'явилося відео зборів "кадировців" за участю глави Чечні Рамзана Кадирова, зроблене нібито в одному з підвалів під Києвом. У контррозвідці СБУ повідомили, що Кадирова в Україні не було. До того ж 13 березня – день, коли чеченські бойовики розпочали вихід на територію Білорусі, щоб потім вирушити до Чечні.

Джерело видання розповіло, що 28 лютого "кадировці" спробували десантуватися у районі аеропорту Гостомеля, але ця операція завершилася провалом – чеченці втратили кілька сотень вбитими.

4 березня група чеченських бойовиків чисельністю 1200 осіб під командуванням помічника Кадирова Данила Мартинова зайшла з Білорусі через Чорнобильську зону на територію Київської області та отаборилася у лісі під Бородянкою. Проте вночі у таборі вибухнули боєприпаси, внаслідок чого частина бойовиків загинула.

З того часу "кадировці" розділилися на кілька груп і почали діяти обережно: безпосередньої участі у бойових діях вони більше не брали, а лише "кошмарили" місцеве населення та знімали відеоролики для соцмереж. Зрештою 13 березня "кадировці" евакуювалися до Чечні через територію Білорусі.

Тим часом Кадиров продовжує викладати у соцмережах пропагандистські ролики. Нещодавно він повідомив, що нібито відправляє в Україну ще тисячу бойовиків.

Раніше українські ЗМІ з посиланням на джерела у СБУ також писали, що відео "з Кадировим під Києвом" – це зрежисований фейк. Насправді ролик було знято в одному із підвалів Грозного.

До цього журналісти повідомляли, що у зачистці чеченських бойовиків під Києвом брав участь спецпідрозділ Головного управління розвідки, після чого "кадировці" відступили на північ, ближче до кордону з Білоруссю.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини