18 березня 2022, 15:01

ЗСУ ліквідували чверть літаків і половину вертольотів ЗС РФ – росіяни змушені міняти тактику

Росія втратила близько чверті своїх бойових літаків за три тижні війни з Україною.

ЗСУ ліквідували чверть літаків і половину вертольотів ЗС РФ – росіяни змушені міняти тактику

Російська військова авіація зазнає катастрофічних втрат в Україні. Станом на 18 лютого знищено майже 100 літаків ВКС РФ.

Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив офіційний представник BBC України Юрій Ігнат.

За його словами, ЗСУ змогли знищити вже чверть літаків і половину вертольотів того угруповання, яке Росія стягнула до українських кордонів за останні роки. Це величезні втрати.

Зрештою росіянам довелося різко скоротити польоти своєї авіації над Україною.

“Тактику вони змінили, бо зазнають колосальних втрат. Якщо нові дані підтвердяться, то скоро матимемо "ювілей" – 100 збитих літаків”, – розповів військовий.

Він уточнив, що РФ підтягла до України для участі у війні 450 літаків і 250 вертольотів. Тепер значну частину цієї техніки розбито.

Зауважимо, що, за даними Генштабу ЗСУ, Росія також за три тижні війни витратила майже весь запас ракет і деяких видів боєприпасів.

"Військово-політичним керівництвом прийнято рішення про переведення підприємств російського військово-промислового комплексу, залучених до виробництва КРМБ "Калібр" і боєприпасів до РСЗВ "Смерч", на цілодобовий режим роботи", – повідомили військові.

Ситуацію прокоментував у Telegram український блогер Олександр Коваленко. Він зазначив, що, згідно з офіційними даними України, втрати Росії у війні вже перевищили 14 тисяч людей убитими.

Це більше, ніж за дві чеченські війни. У першій ЗС РФ втратили 5,7 тисячі військових, у другій – 7,4 тисячі.

“За 3 тижні війни в Україні Росія втратила більше військовослужбовців, аніж у всіх військових конфліктах, у яких вона брала участь за час свого існування офіційно. Три тижні. Понад 14,5 тисяч трупів ЗС РФ і жодного контрольованого великого міста. Це найбільша ганьба за час існування ЗС РФ”, – констатував журналіст.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що ЗСУ знищили російський бойовий вертоліт із написом "На Берлін".

Ми також писали, що під Києвом знищено російський Су-34  вдало попрацював Stinger.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини