4 березня 2022, 16:46

У НАТО прогнозують збільшення жертв в Україні, але відмовляються забезпечити безполітну зону

У НАТО немає згоди на те, щоб війська Альянсу увійшли на територію України.

У НАТО прогнозують збільшення жертв в Україні, але відмовляються забезпечити безполітну зону

У НАТО очікують загострення ситуації в Україні найближчим часом і допускають збільшення жертв, але при цьому відмовляються забезпечити безполітну зону над українською територією.

Відповідну заяву зробив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йєнс Столтенберг на пресконференції у п'ятницю.

"Швидше за все, у найближчі два дні буде більше загиблих і постраждалих", – сказав чиновник.

Повертаючись до питання про закриття неба над Україною, Столтенберг заявив, що НАТО не має згоди на те, щоб літаки або війська Альянсу увійшли на українську територію.

За словами генсека, НАТО відповідає за те, щоб поточний військовий конфлікт не вийшов за межі України, але не шукає війни з Росією. Він закликав президента країни-агресора РФ Володимира Путіна вивести всі війська з території України, а також заявив, що у Москві недооцінили міць української армії та її здатність чинити опір російському вторгненню.

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський емоційно звернувся до НАТО щодо створення безполітної зони. Глава держави запитав, скільки ще потрібно жертв, щоб на Заході зважилися на цей крок. Своєю чергою голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що кров мирних громадян буде, зокрема, на руках західних держав, якщо вони не закриють небо над Україною.

Тим часом в адміністрації президента США дали зрозуміти, що НАТО не забезпечуватиме безполітну зону над Україною, оскільки хоче уникнути прямого військового конфлікту з Росією.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини