23 лютого 2022, 16:40

Південь України під загрозою: Росія зігнала до Чорного й Азовського морів 46 бойових кораблів

Росія сконцентрувала біля південних кордонів України десятки бойових кораблів.

Південь України під загрозою: Росія зігнала до Чорного й Азовського морів 46 бойових кораблів

РФ наростила військову присутність біля кордонів України, зокрема у Чорному й Азовському морях. Десятки російських бойових кораблів можуть бути задіяні під час вторгнення на українську територію.

Про це йдеться у статті Центру оборонних стратегій, оприлюдненій "Українською правдою".

Згідно з останніми даними, РФ перекинула до Чорного й Азовського моря 46 бойових кораблів. Це майже весь флот Росії, який має “потенціал вторгнення”.

Флот був перекинутий під виглядом масштабних навчань, у рамках яких Кремль організував морську блокаду України з 13 по 19 лютого.

Безпрецедентно велику кількість військових кораблів ВМС РФ зараз фіксують також у Середземному морі. Йдеться про 17 бойових кораблів, серед яких є два ракетні крейсери, два ракетні підводні човни та сім ракетних кораблів.

Важливо зазначити, що Москва за останні місяці сконцентрувала на українському кордоні угруповання військ загальною чисельністю понад 150 тисяч солдатів, а також велику кількість озброєння. Ризик вторгнення оцінюється як дуже високий.

І одним із пріоритетних напрямків можливого удару ЗС РФ може стати саме південний. Пішовши там у наступ, Москва може спробувати відрізати Україну від Чорного й Азовського морів та отримати сухопутний коридор до анексованого Криму.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що українські та російські територіальні води у Чорному й Азовському морях потрапили до списку зон військових ризиків.

Ми також писали, що у Генштабі ЗСУ зробили заяви на тлі блокування Росією Азово-Чорноморського регіону.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини