23 лютого 2022, 11:39

Призов резервістів в Україні: у ЗСУ прояснили деталі

З 23 лютого в Україні стартував заклик до лав ЗСУ резервістів віком від 18 до 60 років.

Призов резервістів в Україні: у ЗСУ прояснили деталі

Напередодні президент України Володимир Зеленський на тлі агресивних дій з боку Росії видав указ про заклик резервістів у особливий період. Головна мета – доукомплектувати армію та підвищити боєздатність армії на тлі мінливої оперативної обстановки.

Відомо, що під заклик потрапляють і офіцери, і рядові. Максимальний термін служби – 1 рік, повідомляє прес-служба Сухопутних військ ЗСУ.

Джерело повідомляє, що резервісти проходитимуть службу за місцем, де вони підписали контракти, а у тих військових частинах, в яких раніше проходили службу.

Наприклад, у минулому резервіст проходив службу в/ч А0000 на посаді водія. Його туди ж і закличуть знову та на цю посаду.

За всіма резервістами зберігається робоче місце та середньомісячна зарплата.

Всі резервісти зобов'язані самі з'явитися у свої військові частини або за телефонним дзвінком, або за старою схемою - за повісткою.

Якщо резервіст не може з'явитися на свою ділянку, зобов'язаний надати відповідну довідку або документ. За неявку передбачено як адміністративний штраф, так і кримінальну відповідальність.

Право оголошувати збирання резервістів без оголошення мобілізації має президент країни, який є Верховним головнокомандувачем ЗСУ.

Раніше ми повідомляли, що 22 лютого президент України підписав указ про заклик до лав ЗСУ резервістів на тлі можливого вторгнення з боку Росії.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради готові переглянути бюджет України та виділити додаткові 36,5 млрд грн на оборонну сферу.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини