18 лютого 2022, 16:24

Провокація РФ із "польською ДРГ під Горлівкою" провалилася – "прокололися" на деталі

Російська пропаганда запустила новий фейк про Донбас, але припустилася серйозної помилки.

Провокація РФ із "польською ДРГ під Горлівкою" провалилася – "прокололися" на деталі

Після скандалу з вигаданим обстрілом дитсадка у "ЛНР" Росія оперативно запустила новий фейк. Окупанти спробували звинуватити Україну та Польщу у спробі здійснити диверсію з хімзброєю у Горлівці, але не впоралися із завданням.

Деталі оприлюднив Telegram-канал "Український Діалог".

Фейк було запущено через ресурси терористичних “Л/ДНР”. Їх миттєво підхопили російські ЗМІ, зокрема державні.

У фейку РФ фігурує польська ДРГ, яка нібито спробувала підірвати місткості для зберігання аміаку в окупованій Горлівці, але була зупинена. Окупанти запевняли, що начебто вбили двох і поранили трьох “диверсантів”.

Незабаром було надано "доказ" – відео зі стріляниною та польською мовою. З цим роликом пропагандисти дуже прокололися. Вони не спромоглися узгодити версію. І у результаті частина з них запевняла, що відео зняли уявні "диверсанти", частина – що бойовики "ДНР".

Фейк про "польську ДРГ" росіяни запустили через добу після гучного провалу історії з "обстрілом дитсадка у "ЛНР"". 17 лютого російська пропаганда звинуватила ЗСУ у завданні удару по дітях у “ЛНР” і навіть показала кадри наслідків. Дуже швидко з'ясувалося, що фото було знято у Станиці Луганській і це результат удару по дитсадку гібридної армії РФ.

Пропаганда РФ, звісно, почала спростовувати звинувачення на свою адресу. Натомість інформаційні ресурси РФ стали терміново видаляти повідомлення про обстріл дитячого садка у "ЛНР".

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Росія плодить фейки про ядерні бомби в Україні.

Ми також писали, що бойовики вдарили на Щастю – під обстріл потрапила колона ООН.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини