16 лютого 2022, 17:33

"Зони військових ризиків": води Чорного й Азовського морів внесені до "чорного списку" через РФ

Українські та російські територіальні води у Чорному й Азовському морях потрапили до списку зон військових ризиків.

"Зони військових ризиків": води Чорного й Азовського морів внесені до "чорного списку" через РФ

Лондонський об'єднаний військовий комітет зі страхування відніс територіальні води України та РФ у Чорному й Азовському морях у свій “чорний список”. Вони тепер вважаються зонами воєнних ризиків, тероризму та піратства.

Про це повідомляє страхова асоціація Lloyds Market на своєму офіційному сайті.

Список було оновлено минулого вівторка, 15 лютого. Згідно з новими даними, українські та російські територіальні води тепер вважаються зонами, де можливі "війна, піратство, тероризм, а також пов'язані з ними небезпеки".

Зазначено, що серйозних подій у цій зоні наразі не зафіксовано. Проте вони внесені до “чорного списку” як запобіжний захід.

Безумовно, це рішення негативно вплине на цивільне судноплавство у цьому регіоні.

Комітет прийняв таке жорстке рішення через агресивні дії Росії, яка останні місяці концентрує війська біля українського кордону. За останніми даними, йдеться про добре озброєне угруповання загальною чисельністю понад 150 тисяч солдатів.

Нарощує військову присутність Росія й у Чорному й Азовському морях. Там знаходяться сьогодні приблизно третина всіх Військово-морських сил РФ, у тому числі сім бойових кораблів Тихоокеанського флоту РФ.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що РФ планувала "заморозити" проходи для торгових кораблів в Азові та Чорномор'ї під час навчань.

Однак у результаті вона швидко скасувала блокаду.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини