16 лютого 2022, 09:24

Названі нові терміни вторгнення РФ в Україну – дані Держдепу

Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає передчасними заяви, що наступу на українські землі не буде.

Названі нові терміни вторгнення РФ в Україну – дані Держдепу

В американському зовнішньополітичному відомстві наголосили на періоді, у який може статися атака військ РФ.

Найімовірнішим і найнебезпечнішим часом залишається поточний тиждень, переконаний Блінкен.

Про це він заявив на брифінгу, повідомляє Діалог.UA з посиланням на стенограму, опубліковану на сайті Держдепу.

За його словами, глава Кремля Володимир Путін дуже добре підготувався та від вчинення нового витка агресії проти України його відокремлює лише один крок.

Стотисячна російська армія, як і раніше, знаходиться поблизу українського кордону, та поки що ризики вторгнення залишаються високими. Те, що наступ не розпочався 16 лютого, ще не свідчить про відмову Путіна від своїх колишніх намірів.

"Акт агресії, що починається цього тижня, цілком можливий, якщо ми подивимося на те, що відбувається з розміщенням російських військ у районах навколо України", – наводяться слова держсекретаря.

Раніше розвідка США озвучила дату та час вторгнення. За даними спецслужб, воно мало розпочатися 16 лютого о 03:00 з масованого ракетного удару РФ по Україні.

Повідомлялося, що глава Білого дому виступив з екстреним зверненням, розповівши, якою буде війна у разі атаки РФ на Україну. Повне відео з офіційною заявою президента США Джо Байдена опублікував Telegram-канал "Український Діалог".

Нагадаємо, за даними ЗМІ, частина російських підрозділів залишила місця концентрації поблизу кордону України та висунулася на вогневі позиції для повномасштабної атаки на сусідню країну.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини