15 лютого 2022, 21:39

ЗМІ: Кремль перехитрив Захід із відведенням військ – Пентагон відправляє до Польщі 5 тисяч солдатів

Попри анонсоване відведення російських військ від українського кордону сили та засоби армії РФ рухаються у протилежному напрямку.

ЗМІ: Кремль перехитрив Захід із відведенням військ – Пентагон відправляє до Польщі 5 тисяч солдатів

Захід не бачить підтверджень відведення російських військ від кордонів України, яке, за даними Міноборони РФ, мало розпочатися 15 лютого.

Посол США при НАТО Джуліан Сміт спростувала слова Москви про те, що підрозділи завершили військові навчання та вже вирушають до місць дислокації. Поки розвідка не може підтвердити дані Кремля, повідомляє CNN.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон також не отримав повідомлень від розвідки. Він зазначив, що Кремль нібито демонструє готовність до дискусій, але водночас на кордоні з Україною та у Білорусі розпочалося будівництво військових шпиталів. Це може свідчити про підготовку до вторгнення. Не вселяє оптимізму і те, що російські військові продовжують рух до кордону, а не віддаляються від нього.

Аналітики Conflict Intelligence Team (CIT) також підтверджують дані західних розвідок. Наразі біля кордонів України зібрано близько 130 тисяч російських військових.

"Ті колони, що залишилися, які були у дорозі, як рухалися у бік кордону (а не від нього), так і рухаються", – заявили у CIT.

Крім цього, з'являються нові докази направлення чергових підрозділів до кордону. Зокрема, йдеться про перекидання додаткових сил залізницею.

На тлі чергових тривожних повідомлень Пентагон вирішив направити до Польщі майже 5000 солдатів піхотної бригади, повідомляє головний редактор "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов.

Варто зазначити, що за останній місяць ЗСУ одержали кілька великих партій військової допомоги від західних союзників. Військові на передовій на Донбасі підтверджують, що отримали "подарунки" від партнерів і готові до зустрічі з агресором.

Крім того, США та НАТО посилюють присутність у Польщі, Болгарії та Румунії для відбиття можливої російської агресії.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини