15 лютого 2022, 09:31

Трюдо анонсував військову та фінансову допомогу Україні: названо зброю, яку передасть Канада

Канада готова надати Україні не лише летальну зброю, а й кредит на суму 393 млн доларів.

Трюдо анонсував військову та фінансову допомогу Україні: названо зброю, яку передасть Канада

На тлі можливого вторгнення Росії в Україну уряд Канади готовий надати Києву летальну зброю на загальну суму 6,1 млн доларів. Йдеться про автомати, пістолети, снайперські гвинтівки, карабіни та патрони до них.

Напередодні прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив про готовність надати Україні фінансову допомогу (кредит) у розмірі 393 млн доларів і летальну зброю, інформує Reuters.

Голова Міноборони Канади Аніта Ананд підтвердила інформацію від Трюдо. Вона сказала, що Україна отримає 1,5 млн набоїв, а також пістолети, карабіни, снайперські гвинтівки й інше військове обладнання.

У Канаді наголосили, що головна мета такої підтримки – відвадити Росію від України.

Ще наприкінці січня у Канаді анонсували фінансовий кредит Україні у розмірі 120 млн доларів на підтримку економіки. 5 лютого з Канади вилетів транспортний літак із військовою допомогою. Там мають знаходитися кошти на спостереження та розвідувальне обладнання.

Також 14 лютого уряд США анонсував надання Україні кредиту у розмірі 1 млрд доларів на проведення реформ у сфері економіки.

На тлі зростання активності Росії на кордоні з Україною Володимир Зеленський оголосив у країні 16 лютого Днем єднання. До того ж президент України закликав усіх чиновників і їхні сім'ї повернутися до країни протягом доби.

Раніше ми повідомляли, що 11 лютого у Києві приземлилися літаки зі США, які доставили 130 тонн зброї, включаючи гранати та Javelin.

Нагадаємо, Британія готова передати Україні ракети для кораблів, які допоможуть стримати Росію у морі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини