10 лютого 2022, 20:58

Привід для вторгнення: Росія хоче підірвати Кримський міст і звинуватити у цьому Україну – ЗМІ

РФ проводить таємні підводно-технічні роботи у забороненому для плавання районі транспортного переходу через Керченську протоку.

Привід для вторгнення: Росія хоче підірвати Кримський міст і звинуватити у цьому Україну – ЗМІ

Спецслужби Росії розглядають варіант скоєння диверсій "під чужим прапором" проти власних "іміджевих" інфраструктурних об'єктів, у тому числі Кримського мосту, щоб потім звинуватити у цьому Київ і використати цю провокацію як привід для військового вторгнення в Україну.

Про це пише Telegram-канал InformNapalm із посиланням на свої джерела в окупованому Криму.

За їх інформацією, окупанти проводять таємні підводно-технічні роботи у забороненому для плавання районі транспортного переходу через Керченську протоку.

"З незрозумілих причин російські військові проводять в одному із заборонених для плавання районі підводно-технічні роботи з очищення морських розсіювальних виходів транспортного переходу через Керченську протоку. Такі роботи проводяться в умовах суворої конспірації із забороною для використання засобів радіозв'язку", – сказано у повідомленні.

Крім того, зазначається, що на початку лютого на базі 561-го аварійно-рятувального центру у Севастополі проводилося випробування безекіпажного плавзасобу невідомої конструкції. Зазначений центр використовується не тільки для підготовки водолазів-рятувальників, а й для навчання військовослужбовців Сил спеціальних операцій РФ. Йдеться про підготовку бійців, завдання яких – знищення кораблів та об'єктів прибережної інфраструктури.

Експерти звертають увагу, що згадані вище маневри здійснюються одночасно з потужною інформаційною кампанією з боку РФ про нібито "терористичні загрози, що надходять від України".

"Зазначені дані доповнюють припущення, що росіяни готуються до того, щоб у разі потреби та прийняття політичного рішення здійснити провокацію з підривом мостових опор і подальшим звинуваченням у цьому української сторони", – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, 10 лютого СБУ повідомила про затримання групи громадян України, завербованих російськими спецслужбами для здійснення провокацій на території РФ. Згодом влада Росії планувала використати цей інцидент для виправдання свого вторгнення в Україну.

Раніше ЗМІ США писали, що Москва підготувала групу диверсантів із метою проведення спецоперації на Донбасі під чужим прапором для створення приводу для нападу Росії на Україну.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини