9 лютого 2022, 17:25

США готують десант для евакуації американців з України – WSJ

Американські військові розпочнуть встановлення контрольно-пропускних пунктів і наметових містечок на польсько-українському кордоні.

США готують десант для евакуації американців з України – WSJ

Адміністрація президента США нібито затвердила план розміщення військовослужбовців 82-ї американської повітрянодесантної дивізії на польсько-українському кордоні, які можуть забезпечувати евакуацію американських громадян з України у разі вторгнення російських військ. Таким чином у Вашингтоні хочуть уникнути хаотичної ситуації, яка спостерігалася при евакуації американців з Афганістану, пише The Wall Street Journal.

За інформацією журналістів, незабаром американські військові розпочнуть встановлення контрольно-пропускних пунктів і наметових містечок на кордоні з Україною.

Військовослужбовці США не заходитимуть на територію України, але мають надавати матеріально-технічну підтримку у разі операції з евакуації американців. На сьогодні в Україні перебуває близько 30 тисяч громадян США.

Розмірковуючи на тему нового можливого вторгнення російських військ в Україну, видання вважає, що уряд у Києві, на відміну від Кабула, не впаде. При цьому Росія може захопити частину українських земель, а вторгнення розтягнеться у часі.

Тим часом у Мережі публікуються кадри прибуття військових США з 82-ї повітряно-десантної дивізії до аеропорту Жешув-Ясенка, розташованого за 90 км від польсько-українського кордону. Йдеться про 1700 військовослужбовців, завдання яких – зміцнити східний фланг НАТО на тлі потенційної агресії з боку РФ.

Раніше телеканал CNN повідомив про підозрілі зміни у розташуванні військ РФ, зосереджених поблизу кордонів України: укриття для особового складу помічені практично у кожному місці дислокації військових.

Своєю чергою радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Росія створила можливості для проведення великої військової операції в Україні. У Вашингтоні розглядають різні варіанти розвитку ситуації та готуються до них.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини