9 лютого 2022, 13:52

Росія нарощує морські сили біля кордону з Україною: експерт озвучив плани РФ у Середземному морі

До акваторії Чорного моря увійшли три із шести великих десантних кораблів Росії.

Росія нарощує морські сили біля кордону з Україною: експерт озвучив плани РФ у Середземному морі

Напередодні до Чорного моря увійшли три російські кораблі, а ще три ("Петро Моргунов", "Георгій Побідоносець" та "Оленьогірський гірник"), за даними ЗМІ, мають увійти у регіон сьогодні, 9 лютого.

Ситуацію в акваторії Чорного моря детально описав керівник проєкту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Експерт не лише опублікував докладний пост про переміщення російських військових кораблів, а й попросив максимального репосту. Дані він озвучив, відштовхуючись від інформації, отриманої від BlackSeaNews та його Інституту.

11 лютого підводний човен Rostov na Donu з ЧФ РФ вийде з Тартуса (Сирія) у бік Чорного моря. 15 лютого в акваторію Чорного моря можуть повернутися одразу чотири кораблі. Йдеться про фрегат Admiral Grigorovich (вийде із Тартуса), ракетний фрегат Admiral Kasatonov (він є носієм не тільки ракет "Калібр", а й новітніх гіперзвукових "Циркон"), ракетний фрегат "Краснодар" або "Новоросійськ", а також ракетний крейсер Moskva, тобто у Середземному морі збереться відразу три ракетні крейсери РФ. Клименко заявив, що у період Холодної війни ці кораблі називали "вбивцями авіаносців". Не виключено, що їх завдання полягає у стримуванні кораблів НАТО у Середземному морі.

Напередодні до Чорного моря увійшли три фрегати 71-ї бригади Балтійського флоту РФ: "Калінінград", "Корольов" і "Мінськ". Ці кораблі призначені для висадки морського десанту та перевезення великих вантажів. Також кораблі можуть перевозити катери. Не виключено, що Росія їх може залучити, щоб перекинути катери якомога ближче до Азовського моря.

Раніше посол України у Британії Пристайко анонсував передачу Києву нових ракет для ВМС ЗСУ, які допоможуть завдати реальної шкоди РФ.

Нагадаємо, Путін погрожує НАТО автоматичним вступом у війну проти Росії, якщо Альянс прийме до свого складу Україну.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини