5 лютого 2022, 17:31

Путін включив ядерну зброю у гру навколо можливого вторгнення в Україну

Кремль має намір використати "ядерну палицю" для попередження Заходу.

Путін включив ядерну зброю у гру навколо можливого вторгнення в Україну

Президент Російської Федерації Володимир Путін включив ядерну зброю до своїх ігор навколо потенційного повномасштабного вторгнення в Україну. Російське керівництво перенесло великі ядерні навчання з осені на лютий – місяць, у якому, як вважає американська розвідка, може розпочатися російська наступальна операція на територію української держави, пише Financial Times.

Ядерні маневри будуть використані як попередження НАТО не втручатися у ситуацію навколо України, якщо у Москві ухвалять рішення про напад.

За словами голови Об'єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі та голови американської розвідки Евріла Хейнса, передбачуване російське вторгнення в Україну може розпочатися у середині поточного місяця.

Як правило, РФ проводить ядерні навчання із застосуванням міжконтинентальних балістичних ракет восени, проте цього року маневри відбудуться взимку.

У США вважають, що таким чином російський президент хоче "пограти м'язами" на випадок, якщо він таки наважиться на вторгнення в Україну. Ядерні сили, за його задумом, мають стати застереженням для США та Північноатлантичного альянсу.

За підрахунками Федерації американських учених, на сьогодні Росія має у своєму розпорядженні близько 4500 ядерних боєголовок.

Джерела у НАТО повідомляють, що Росія продовжує нарощувати свій військовий потенціал поблизу кордонів України. Зокрема, у регіоні розміщено від 1200 до 2100 спецпризначенців. Загальна чисельність російських військових у прикордонних з Україною районах перевищує 100 тисяч людей.

На думку американських аналітиків, зосереджене зараз поблизу України угруповання військ становить 70% від кількості військ, необхідної для повномасштабної наступальної операції, але до середини лютого Росія здатна укомплектувати свій ударний кулак на 100%.

Нагадаємо, у середині грудня Путін заявив про "паритет" із США у питанні ядерного озброєння. При цьому він запевнив, що щодо нового озброєння "Росія попереду".

Крім того, у Кремлі допустили варіант із розміщенням російського ядерного озброєння на території Білорусі. До цього про можливість такого сценарію неодноразово говорив лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини