4 лютого 2022, 11:59

Росія плодить фейки про ядерні бомби в Україні

РФ через свої ресурси розповсюджує фейки про ядерні бомби в Україні.

Росія плодить фейки про ядерні бомби в Україні

Пропагандистські ресурси РФ розповсюджують небезпечний фейк про Україну.

Російський Telegram-канал "Военный обозреватель" звинуватив українську націоналістичну організацію "Нацкорпус" у створенні "брудної бомби". Фейк вмить підхопили інші ресурси.

Ресурс оприлюднив кілька скріншотів із відео, яке, як він запевняє, зняв “Нацкорпус” для “службового користування”. На ньому нібито відбито створення радіоактивної бомби. Звідки було взято відео, російські пропагандисти не уточнили.

Те, що ролик є фейком, зрозуміло з перших секунд. Його складала людина, яка абсолютно не знає української мови. Текст у скріншотах – досить невмілий переклад з російської мови. Так, там зустрічаються фрази “радИоактивним” замість “радіоактивним”, “зона ПОраження” замість “зона ураження”. Автори фейку також написали "буде використан". Справа в тому, що така форма дієслова є тільки у російській ("будет использован"), але не українською мовою - правильно "буде використаний".

Звичайно, на офіційних ресурсах "Нацкорпусу" подібного відео немає.

Для чого росіянам знадобився такий небезпечний фейк, невідомо. Важливо, що РФ його викинула до Мережі на тлі масштабної концентрації військ РФ на українському кордоні. Розвідки попереджають про високий ризик провокації, яку РФ може спробувати зробити, щоб мати формальний привід для вторгнення.

Раніше у російських ЗМІ написали про захоплення школи під Донецьком українськими військовими.

Ми також писали, що росЗМІ звинуватили Україну у вибуху автобуса у Воронежу – готовий до casus belli для вторгнення.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини