31 січня 2022, 09:25

Перші фахівці готові: показано потужні кадри стрілянини ЗСУ з американських гранатометів SMAW-D

Тренери США слідом за британськими колегами провели навчання українських військових із застосування найновіших гранатометів SMAW-D.

Перші фахівці готові: показано потужні кадри стрілянини ЗСУ з американських гранатометів SMAW-D

Військові Сухопутних військ України (СВУ) пройшли дводенне навчання стрільбі з "руйнівників бункерів" - гранатометів SMAW-D (M 141), наданих ЗСУ у рамках американської допомоги.

Про це Діалог.UA повідомляє із посиланням на прес-службу СВУ.

"На базі 184-го навчального центру відбулися дводенні курси підготовки, протягом яких перша група фахівців навчалася ефективної стрільби з гранатомета M 141", - йдеться у повідомленні на сторінці у Facebook.

У навчаннях українських фахівців взяла участь місія Сполучених Штатів Joint Multinational Training Group-Ukraine. Опубліковано кадри з навчань щодо застосування цього озброєння українськими бійцями.

За словами одного з військових, гранатомет M 141 є досить легким у використанні, а його ефективність у рази вища, ніж у гранатометів, які є на озброєнні нашої армії.

В Україну борт із новітніми американськими багатоцільовими гранатометами прибув у ніч на 22 січня у складі військової допомоги США.

Для довідки: SMAW-D (M 141) – це легкий одноразовий гранатомет, призначений для ураження легкоброньованої техніки й укріплень супротивника. Працює за принципом "вистрілив і викинув". Вага становить трохи більше ніж 7 кг. Основний боєприпас SMAW – термобарична реактивна граната MK 3 HEDP з 1,1 кг вибухівки. Він миттєво детонує при попаданні у ціль. Також із цим гранатометом застосовується кумулятивна граната HEAА, здатна пробивати до 600 мм броньової сталі.

Нагадаємо, на Яворівському полігоні у п'ятницю, 28 січня, на тренувальному комплексі "Битва у місті" ЗСУ відпрацьовувалися практичні навички ударів по супротивнику із британської протитанкової системи NLAW.

Раніше до аеропорту Бориспіль прибув третій американський "Боїнг" із військовою допомогою для Збройних сил України. Вантаж містив, крім іншого, летальне озброєння.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини