28 січня 2022, 13:31

Бій у місті: ЗСУ відпрацювали практичні навички ударів по супротивнику з NLAW – кадри

Триває інтенсивна підготовка українських військовослужбовців щодо застосування британської протитанкової системи NLAW.

Бій у місті: ЗСУ відпрацювали практичні навички ударів по супротивнику з NLAW – кадри

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного британські інструктори вже третій день навчають військовослужбовців ЗС України застосуванню ПТРК NLAW.

На Яворівському полігоні у п'ятницю, 28 січня, на тренувальному комплексі "Битва у місті" відпрацьовувалися практичні дії в умовах атаки супротивника під час оборони міста.

ТГ-канал "Український Діалог" показав кадри.

За три дні інтенсивного курсу під керівництвом досвідчених інструкторів training mission UK Orbital наші солдати опанували теоретичні основи застосування сучасного озброєння.

"Прямо зараз продовжуються бойові стрільбища з британської протитанкової системи NLAW, яка вже перебуває на озброєнні української армії. Хитромудра конструкція робить NLAW незамінною зброєю під час оборони міста", - написав на своєму ТГ-каналі відомий український журналіст, військовий кореспондент Андрій Цаплієнко.

"Бачу вогник в очах наших воїнів і повне розуміння з колегами з Великобританії. Бачу прагнення навчитися новому, щоб стійко та професійно захищати Україну від будь-яких посягань агресора, - прокоментував тренування начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук у Facebook. - Сильні разом!"

Зазначається, що з цими ПТРК можна відбивати танкову атаку навіть тоді, коли броньована машина супротивника вже поруч із бійцем, за кілька десятків метрів, причому необов'язково, щоб ракета потрапила: датчик спрацює на метал навіть тоді, коли він просто пролетить над танком.

Міністр оборони Олексій Резніков стверджує, що міжнародна військова допомога Україні є дуже оптимістичною.

Він сказав, виступаючи у Верховній Раді, що "кількість сучасних протитанкових засобів, які сьогодні мають наші військові, це і "Стугна", і "Корсар", і "Джевелін" й інші, на порядок більше, ніж кількість потенційних мішеней".

Нагадаємо, британські інструктори провели перше заняття для ЗСУ із застосування NLAW.

Раніше Цаплієнко поінформував, що найближчим часом планується ще один "королівський подарунок" у вигляді додаткової британської військової допомоги. Йдеться про "дві тисячі дуже переконливих стволів".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини