26 січня 2022, 11:42

У США попередили, що чекає на Білорусь, якщо з її території відбудеться вторгнення в Україну

Використання білоруської землі для нападу на Україну обернеться для Мінська негайною відповіддю Заходу.

У США попередили, що чекає на Білорусь, якщо з її території відбудеться вторгнення в Україну

Сполучені Штати та їхні союзники вживуть заходів у відповідь проти Білорусі. Спікер Держдепартаменту США Нед Прайс застеріг керівництво республіки від прийняття помилкової позиції у рамках російсько-українського конфлікту.

Напередодні було зафіксовано перекидання російських десантників і бойової техніки на території Білорусі, що межують з Україною.

Коментуючи ситуацію з військовим нарощуванням РФ на білоруських землях, Прайс на брифінгу заявив, що на Мінськ чекають наслідки.

"Ми дуже чітко озвучували нашу стурбованість нарощуванням військ у країні, яка має бути незалежною та суверенною. Введення Росією військ у Білорусь викликає глибоке занепокоєння. Ми також дали зрозуміти Білорусі, що, якщо вона дозволить використати свою територію для нападу на Україну, то зіткнеться зі швидкою та рішучою відповіддю з боку Сполучених Штатів і їхніх союзників, і партнерів", – наводяться слова спікера на сайті американського зовнішньополітичного відомства.

Прайс наголосив, "якщо вторгнення відбудеться з Білорусі, якщо російські війська на постійній основі будуть розміщені на її території, Північноатлантичному альянсу може знадобитися переглянути своє розміщення сил у країнах, що межують із Білоруссю".

Нагадаємо, чергову колону з російською технікою, яка прибула до Брестської області Білорусі, зустріли хлібом і танцями.

Раніше ракетні системи відправили із Хабаровського краю до Білорусі залізницею. Зазначено, що за допомогою систем планується "перевірка сил реагування" так званої Союзної держави, яку намагаються збудувати Москва та Мінськ.

Своєю чергою Дмитро Ярош стверджує, що наразі влада Білорусі робить усе можливе, щоб повноцінний наступ на Україну розпочався з території сусідньої республіки. Командир добровольчих підрозділів закликав білорусів перестати терпіти знущання з боку росіян.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини