25 січня 2022, 14:35

Біля самого кордону з Україною: у Росії анонсували створення нового батальйону РЕБ

ЗВО РФ розгорнув біля кордону з Україною новий батальйон РЕБ, озброєний комплексами "Житель", "Леєр-3" і "Борисоглебськ-2".

Біля самого кордону з Україною: у Росії анонсували створення нового батальйону РЕБ

25 січня у Міноборони Росії повідомили про розгортання у Білгородській області біля кордону з Україною нового батальйону РЕБ, який контролюватиме ситуацію на кордоні.

У військовому відомстві дали зрозуміти, що новий батальйон РЕБ створено для скорочення часу отримання оперативної інформації з кордону.

У пресслужбі ЗВО РФ повідомили, що новий батальйон РЕБ увійшов до складу Вісленської мотострілецької дивізії, що дислокується у Білгородській області.

Командувач ЗВО РФ Олександр Журавель підтвердив, що новий батальйон має скоротити час отримання інформації з кордону.

Батальйон РЕБ буде взаємодіяти з управлінням штабу, щоб забезпечити "ефективний захист і протидіяти чужій розвідці". На озброєнні знаходяться комплекси "Леєр-3", "Борисоглебськ-2" та "Житель".

Також Журавель повідомив, що сьогодні, 25 січня, у ЗВО РФ розпочали планові навчання. Завдання – швидкий збір по військовій тривозі, отримання зброї й екіпіровки, виїзд на військовій техніці з парку та висування до районів дислокації.

У Міноборони заявили, що головна мета – виконання поставлених цілей у стислий термін, а також оцінка рівня бойової готовності військ. Навчання триватимуть до 29 січня.

РБ-341В "Леєр-3" – сучасний російський комплекс радіоелектронної боротьби та радіотехнічної розвідки, що спеціалізується на мережах стільникового зв'язку стандарту GSM. Особливістю комплексу є доставлення засобів РЕБ і РТР до мети за допомогою безпілотних літальних апаратів.

Станція Р-330Ж "Житель" призначена для виявлення, пеленгування та радіопридушення базових станцій систем стільникового зв'язку стандарту GSM 900/1800 та 1900; виявлення, пеленгування та радіопридушення мобільних станцій, що переносяться, систем рухомого супутникового зв'язку Inmarsat та Iridium; радіопридушення навігаційної апаратури споживачів систем супутникового зв'язку NAVSTAR (GPS).

"Борисоглебськ-2" прийнято на озброєння у 2013 році. Комплекс призначений для глушіння сигналів GPS.

Раніше ми повідомляли, що 25 січня по навчальній тривозі було піднято війська ПВО РФ, які вирушили до місць проведення військових навчань.

Нагадаємо, у Єревані зробили заяву щодо майбутнього 102-ї російської військової бази у Ґюмрі, військовослужбовці якої охороняють кордон із Туреччиною.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини