25 січня 2022, 10:21

У Вірменії прояснили ситуацію навколо виведення з країни 102-ї російської військової бази

Нормалізація відносин між Єреваном та Анкарою може призвести до того, що Вірменія відмовиться від російської військової бази на своїй території.

У Вірменії прояснили ситуацію навколо виведення з країни 102-ї російської військової бази

14 січня у Москві стартувала зустріч представників Вірменії та Туреччини. Головна мета – нормалізація відносин між двома країнами та відкриття кордонів. Якщо це станеться, то у Єревана відпаде потреба у 102-й російській військовій базі у Ґюмрі.

Сьогодні, 25 січня, багато вірменських ЗМІ та експертів заявили про те, що майбутнє 102-ї російської військової бази у Ґюмрі знаходиться під великим питанням, особливо на тлі нормалізації відносин між Єреваном та Анкарою, інформує Еadaily.

Джерело посилається на вірменське опозиційне видання "Жоговурд", журналісти якого не виключають, що нормалізація відносин між Вірменією та Туреччиною поставить хрест на існуванні 102-ї російської військової бази. Свого часу її створили, щоб охороняти вірмено-турецький кордон.

Водночас журналісти згадали протокол від серпня 2010 року, згідно з яким російська військова база може перебувати у Ґюмрі до 2044 року.

До того ж документ, підписаний Дмитром Медведєвим, на той момент президентом Росії, повідомляє, що російські військовослужбовці охоронятимуть весь вірменський кордон, а не лише у районі дотику до Туреччини.

У керівній партії Вірменії спростували повідомлення ЗМІ щодо можливості виведення з республіки 102-ї російської військової бази після врегулювання відносин між Єреваном та Анкарою.

За підсумками зустрічі від 14 січня 2022 року Анкара та Єреван домовилися продовжити консультації щодо нормалізації відносин між країнами без попередніх умов.

Варто нагадати, що 102-га російська військова база у Ґюмрі знаходиться за 126 км від Єревана. Була створена у 1995 році. Чисельність становить до 5 тисяч військовослужбовців (2500 – росіяни та 2000 – вірмени). Унікальність бази у тому, що за неї платить не Росія, а Вірменія. У 2015 році російський військовослужбовець розстріляв вірменську сім'ю із 6 осіб. Військовослужбовці 102-ї бази були помічені на Сході України у 2014-2015 роках.

Раніше президент Азербайджану Алієв звинуватив Єреван у спробі підставити 102-гу російську військову базу у Ґюмрі під час бойових зіткнень у Нагірному Карабаху у 2021 році.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року 102-га російська військова база у Ґюмрі була піднята по бойовій тривозі через ситуацію у Сюніку на тлі протистояння Вірменії й Азербайджану.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини