24 січня 2022, 14:48

Литва передасть Україні не лише ПЗРК Stinger

24 січня стало відомо, що слідом за Латвією ПЗРК Stinger американського виробництва Україні надасть і Литва.

Литва передасть Україні не лише ПЗРК Stinger

Сьогодні стало відомо, що у Міноборони Литви погодили передачу Україні не лише ПЗРК Stinger, а й портативних тепловізорів. При цьому не слід забувати, що раніше в Естонії заявили про готовність передати Україні ПТРК Javelin.

"Щиро сподіваємося, що Україна не потребуватиме цього переданого озброєння. Країни Балтії закликають Росію припинити свою агресивну та безвідповідальну поведінку", – заявив голова Міноборони Литви Арвідас Анушаускас, інформує LRT.

При цьому не варто забувати, що Stinger готові передати Україні з Латвії, а Javelin – з Естонії. Всі ці поставки минулого тижня були схвалені у Вашингтоні.

До того ж уряд Литви підготував для Києва особливий подарунок у вигляді безоплатної передачі українському спецпідрозділу 24 портативних тепловізорів. Цінова політика подарунка оцінюється у 342 тисячі євро.

Минулого тижня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що на кордоні з Україною перебуває близько 127 тисяч російських військових.

Раніше у Міноборони Латвії анонсували постачання в Україну не лише зброї оборонного характеру, а й летальної. При цьому не може бути мови про допомогу солдатами.

Нагадаємо, 21 січня 2022 року американські ЗМІ повідомили, що у Вашингтоні дали добро на постачання в Україну Stinger і Javelin, які перебувають на озброєнні країн Балтії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини