21 січня 2022, 15:57

"Наша хата не з краю!" – заматаше Британії звернувся до України на тлі загрози вторгнення РФ

Заматаше Великобританії Тимофі Уайт-Бойкот прокоментував постачання в Україну тисяч протитанкових систем для стримування Росії.

"Наша хата не з краю!" – заматаше Британії звернувся до України на тлі загрози вторгнення РФ

Заступник аташе з питань оборони при посольстві Великобританії у Києві Тимофі Уайт-Бойкот пообіцяв підтримку Україні, якій загрожує чергове вторгнення військ РФ.

Про розмову з британським військовим розповів у Telegram український журналіст, військкор Андрій Цаплієнко.

Коментуючи постачання в Україну великої партії протитанкових систем, Уайт-Бойкот українською мовою заявив: "Наша хата не з краю!"

За два дні транспортники ВПС Великобританії з військовим вантажем на борту здійснили шість рейсів до Києва. Вони привезли українським військовим тисячі сучасних протитанкових гранатометів NLAW, які вважаються одними з найкращих у світі для міського бою.

Уайт-Бойкот, який є офіцером-танкістом британських Збройних сил, запевнив, що установки стануть серйозним "щитом стримування" для Росії.

"Як командир танка особисто я дуже нервувався б, якби зустрівся на полі бою з цією зброєю", – заявив заматаше Великобританії журналісту.

Варто зазначити, що Лондон останніми роками став одним із основних союзників України у сфері оборони. Києву, який уже 8-й рік бореться з російською агресією, надається як політична, так і військово-технічна підтримка.

Великобританія стала однією з небагатьох країн, які відповіли на перекидання військ РФ до українського кордону відкритим постачанням озброєння для ЗСУ.

Голова британського МЗС Ліз Трасс, виступаючи у Сіднеї, запевнила, що Лондон зробить усе можливе для стримування Росії.

"Вторгнення призведе лише до жахливої трясовини та людських жертв, як ми знаємо з радянсько-афганської війни та конфлікту у Чечні", – заявила міністр.

Вона уточнила, що Кремль "не засвоїв уроків історії", звинувативши владу РФ у спробі відтворити Радянський Союз.

Раніше Цаплієнко анонсував постачання з Британії нового озброєння: королівський подарунок у 2 тисячі стволів.

Ми також писали, що в Україну прибули 30 британських солдатів із бригади спецсил.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини