20 січня 2022, 21:06

ВМС США попередили Росію про здатність вдарити по її базах у Криму

Атомна субмарина Georgia ВМС США, яка має всі засоби для завдання удару по російських військових об'єктах, зробила зупинку у районі Кіпру.

ВМС США попередили Росію про здатність вдарити по її базах у Криму

Атомний підводний човен Georgia ВМС США, який зробив нетривалу зупинку у районі Кіпру, може служити сигналом Російській Федерації на тлі її спроб здійснити ескалацію ситуації в Україні.

Видання The Drive зазначає, що ця субмарина має всі можливості, у тому числі крилаті ракети "Томагавк", для завдання удару по російських військових об'єктах в окупованому Криму. У США розраховують, що маневри Georgia біля Кіпру будуть сприйняті у Москві як попередження про те, що американська сторона має боєздатну присутність у регіоні, що дозволяє атакувати об'єкти потенційного супротивника, розташовані на великих відстанях, із мінімальними ризиками для себе.

На субмарині знаходяться 22 пускові установки, кожна з яких може запускати до семи ракет "Томагавк" дальністю 1850 км.

Журналісти також звертають увагу на тривалу присутність у Середземному морі авіаносця "Гаррі Трумен" ВМС США.

Сполучені Штати – не єдина країна-партнер України, яка нарощує свою військово-морську присутність у регіоні. У четвер, 20 січня, стало відомо, що канадський фрегат HMCS Montreal спрямований у похід для виконання завдань у Середземному та Чорному морях. Корабель візьме участь в операції Reassurance, метою якої є підтримка дій союзників по НАТО. Закордонна місія фрегата триватиме пів року, уточнили Королівські ВМС Канади.

Дії союзників здійснюються на тлі зростання військової активності Росії у регіоні. Раніше ЗМІ повідомили, що шість десантних кораблів РФ із вантажем на борту пройшли Ла-Манш і, ймовірно, прямують у бік України. Аналітики побоюються, що ці сили будуть залучені у потенційному вторгненні російських військ на українську територію.

Нагадаємо, наприкінці грудня у Пентагоні ухвалили рішення залишити своє ударне угруповання кораблів у Середземному морі на тлі загроз, що походять від Росії. Спочатку планувалося, що судна вирушать на Близький Схід.

Зазначимо, напередодні нещодавніх переговорів Росії та США щодо так званих "гарантій безпеки" у Європі, на яких наполягає Москва, неподалік Гаваїв було виявлено російський військовий корабель.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини