20 січня 2022, 16:35

Шість десантних кораблів РФ із вантажем на борту пройшли Ла-Манш і, ймовірно, прямують до України – ЗМІ

Шість російських десантних кораблів вийшли з Балтики із вантажем, передбачуваною метою є Україна.

Шість десантних кораблів РФ із вантажем на борту пройшли Ла-Манш і, ймовірно, прямують до України – ЗМІ

Флотилія російських десантних кораблів розпочала захід у протоку Ла-Манш. Аналітики припускають, що судна прямують до Чорного моря, де можуть взяти участь у вторгненні російських військ на територію України.

Про це повідомляє мілітарі-відділ The Drive.

Інформацію підтверджують шведські ЗМІ.

В інтерв'ю Sveriges Radio начальник управління спільних операцій Збройних сил Швеції генерал-лейтенант Майкл Клаессон зазначив, що російські десантні кораблі вишли з Балтики із вантажем. При цьому генерал зазначив, що пункт їх призначення невідомий.

Водночас керівник Моніторингової групи BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук" зазначає, що протягом 17 та 18 січня 2022 року з Балтійського моря вийшло відразу 6 великих десантних кораблів: 3 з Балтійського флоту, 3 – з Північного.

"Ви знаєте, що Моніторингова група BlackSeaNews не розганяє паніки, а фіксує факти. Ось новий цікавий факт. У ці дати (17 та 18 січня) вони пройшли протоки Великий Бельт – спочатку балтійські, потім північні. Тріо з Північного флоту прибуло до Балтики за кілька днів до цього  11 січня. Якщо сьогодні пройдуть Ла-Манш, значить, швидше за все, до Середземного моря", – зазначив він.

Пізніше український експерт додав, що траєкторія руху російських кораблів була опублікована у британських ЗМІ, де також наголошують на ймовірності їх руху у бік України. При цьому на борту десантних кораблів піхота може бути відсутньою. Особовий склад ЗС РФ російські військові можуть перекинути поїздами.

"Ось чому вже можна вірити (Daily Mail), тобто йдуть або до Сирії, або до Чорного моря, або спочатку до Сирії, а потім до Чорного моря. Приблизно 3000 морських миль. Мінімум 8-9 (а скоріше 11-12) днів до Босфору. Фахівці кажуть, що там може й не бути морської піхоти, бо витримати 2 тижні у морі важко... Але це таке: морпіхів можуть і до Новоросійська чи Севастополя залізницею привезти за 2 дні.

І ще важливо: попереду йдуть 3 балтійські, 3 північні затрималися у Каттегаті через шторм, але не дуже надовго", – наголосив він.

Раніше у російських військових стався ексцес під час перекидання військової техніки, яку Кремль активно концентрує на східних кордонах з Україною. Очевидці опублікували низку кадрів, на яких ешелони з важкою бронетехнікою, танками й артилерійськими системами у великій кількості перевозили на залізничних платформах.

У соціальних мережах фіксують перекидання великої кількості військової техніки Східного військового округу РФ на Захід у бік кордону України. Журналісти проєкту Conflict Intelligence Team опублікували великий матеріал із фотографіями, на яких можна помітити ешелони з важкою бронетехнікою, ударними артилерійськими системами та танками на залізничних платформах.

Нагадаємо, заступник держсекретаря США Венді Шерман на своєму брифінгу знову пригрозила економічними обмеженнями щодо РФ. Вона запевнила, що Білий дім готовий накласти ембарго проти найважливіших фінустанов РФ і посилити контроль за експортом, а також надавати підтримку партнерам за ймовірне вторгнення в Україну. За оцінкою американського дипломата, такі можливі кроки стануть на порядок жорсткішими, ніж вісім років тому.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини