20 січня 2022, 15:43

Чехія історично на боці України: у Празі анонсували постачання зброї Києву

Чеський уряд готовий надати Україні військове обладнання на тлі можливого вторгнення Росії.

Чехія історично на боці України: у Празі анонсували постачання зброї Києву

Голова Міноборони Чехії Яна Чорнохова заявила, що якщо Росія ухвалить рішення ввести свої війська в Україну, то Прага готова надати Києву необхідну військову зброю для стримування ворога.

Чехія у плані політики, історії та спілок завжди була на боці України. Якщо Києву знадобиться військова допомога, він її отримає, інформує "Інформаційний навігатор".

Водночас Чорнохова наголосила, що Прага готова відправити Києву зброю, але після узгодження всіх питань і нюансів із країнами Вишеградської четвірки (Австрія, Німеччина та Балтія).

Джерело повідомляє, що найближчим часом Чехію має намір відвідати з робочим візитом Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Напередодні візиту голова Міноборони Чехії почав консультуватися з Головнокомандувачем армії Альошем Опатою щодо можливості скласти список зброї, яку Чехія готова надати Україні.

При цьому міністр додала, що у чеському уряді все дали добро на постачання зброї Україні.

Також Чорнохова повідомила, що вже у лютому 6 чеських військовослужбовців вирушать до України для участі у військових навчаннях "Срібна шабля 2022". Ці навчання ЗСУ проводять спільно з НАТО.

Раніше у Латвії анонсували постачання в Україну зброї не лише оборонного, а й наступального характеру.

Нагадаємо, видання Politico повідомило, що США дали добро країнам Балтії на надання Україні зброї американського виробництва для захисту від Росії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини