18 січня 2022, 09:15

ЗМІ повідомили про перекидання в Україну загонів спецназу з Канади

Канадський полк спецпризначення вирушив до України майже десять днів тому.

ЗМІ повідомили про перекидання в Україну загонів спецназу з Канади

Канада перекинула в Україну спецназ на тлі загрози нового вторгнення Росії та провалу переговорів із Кремлем щодо деескалації.

Таку інформацію поширив телеканал Global News із посиланням на власні джерела.

За даними ЗМІ, відповідне рішення ухвалило Міністерство оборони Канади. Бійців спецназу було відправлено приблизно 9 січня.

У Оттаві стурбовані тим, що поблизу українського кордону залишаються близько 100 тисяч російських військовослужбовців і Москва не робить кроків щодо деескалації ситуації.

"Розгортання невеликого контингенту канадського полку спецоперацій відбулося у зв'язку з тим, що дипломатичні переговори (НАТО та Росії), спрямовані на запобігання збройному конфлікту в Україні, зайшли у глухий кут", - йдеться у повідомленні.

Присутність канадських військових є "частиною спроб союзників по НАТО стримати російську агресію в Україні та визначити способи надання допомоги українському уряду".

Крім того, спецназу доручили розробити план евакуації дипломатичного персоналу країни з Україною у разі вторгнення РФ.

Офіційних підтверджень цієї інформації поки що не було. В уряді та Збройних силах Канади не коментували перекидання своїх сил спецпризначення в Україну.

Раніше міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі не виключила можливості відправлення її країною зброї до України, проте жодних конкретних даних на цю тему не озвучила. "Найважливіше зараз - співпрацювати з українцями щодо протистояння загрозам їхньої безпеки. Безпека України - це безпека Європи, відтак це безпека миру та Канади", - заявила вона.

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков озвучив свій план щодо того, як змусити Росію припинити агресію, та зробив несподівану заяву про солдатів США та Канади.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини