13 січня 2022, 17:58

Тисячі військовослужбовців армії РФ розпочали навчання поруч із кордонами України – перші подробиці

Росія розпочала масштабні військові навчання біля кордону з Україною – до заходу залучено понад 10 тисяч військовослужбовців.

Тисячі військовослужбовців армії РФ розпочали навчання поруч із кордонами України – перші подробиці

Після тривалого процесу стягування військової техніки та живої сили до українських кордонів Росія обрала час для початку навчань. 11 січня стартували перші у 2022 році військові заходи на російських полігонах, розташованих неподалік українських кордонів, – у Воронезькій, Білгородській, Брянській і Смоленській областях. Зазначимо, що у ці самі дні США, НАТО та делегати з Росії проводять кілька раундів переговорів, щоб зняти напруженість і не допустити початку війни.

На сайті Міноборони РФ зазначено, що військові у Центральному федеральному окрузі приділятимуть максимальну увагу стрільбам зі стрілецької зброї та бронетехніки, крім цього, армія РФ відпрацює механізми боротьби з диверсантами.

На сайті Південного військового округу Міноборони РФ повідомляється про старт навчань підрозділів берегових військ Чорноморського флоту та Каспійської флотилії. Крім цього, до військових заходів залучені військові Волгоградської, Астраханської, Ростовської областей, Північної Осетії, Ставропілля, Чечні, Карачаєво-Черкесії, Інгушетії, Дагестану, анексованого Криму та Кубані.

В окупованих Абхазії та Південній Осетії, а також Вірменії російські військові також поставлені у багнети та відпрацьовують навички.

З осені 2021 року Росія вирішила повторно "пограти м'язами" та зосередила недалеко від України понад 100 тисяч солдатів і важку військову техніку. Офіційною причиною були навчання. Якщо вірити повідомленню Міністерства оборони РФ, заходи завершили 25 грудня 2021 року.

Україна та Захід зверталися до Кремля із закликом відвести війська та відмовитися від провокаційної політики.

У Москві категорично заперечують підготовку до наступу на українські території та у відповідь звинувачують Захід в озброєнні ЗСУ та проведенні навчань біля російських кордонів.

Москва домагається від США та НАТО гарантій безпеки із застереженням, що навіть маючи їх, вона не повірить західним партнерам. Проте Захід відмовляється виконувати ультиматум Кремля та відмовляти Україні та Грузії у членстві в Альянсі.

Після початку переговорів між США, НАТО та РФ речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що світ неправильно зрозумів слова Володимира Путіна – Росія не готується до війни та нікому не загрожує.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини