12 січня 2022, 15:03

Американці порівняли український комплекс "Стугна-П" і Jevelin і зробили низку висновків

Український ПТРК "Стугна-П" практично нічим не відрізняється від американського комплексу Jevelin.

Американці порівняли український комплекс "Стугна-П" і Jevelin і зробили низку висновків

Днями американські ЗМІ дізналися про те, що в Україні є свій протитанковий ракетний комплекс "Стугна-П", який коштує дешевше за Jevelin, але при цьому практично нічим не поступається конкуренту зі США.

Вчора, 11 січня, видання Forbes опублікувало статтю експерта у галузі аерокосмічної й оборонної тематики Девіда Акса про український ПТРК.

Комплекс "Стугна-П" був розроблений фахівцями із ДП "Промінь". Експерт дав зрозуміти, що США не так вже й багато поставили Jevelin Україні. Американський комплекс – це символ підтримки США України.

Акс заявив, що на озброєнні ЗСУ перебуває "Стугна-П", яка набагато дешевша за американські ПТРК. Експерт також виклав у Мережу два ролики з Донбасу, на яких можна побачити комплекс у дії.

На одному ролику "Стугна-П" вразила вантажівку, яка перевозила російських найманців. Саме відео було викладено у грудні 2021 року. В описі сказано, що ракета вразила ціль на відстані 5,6 км.

Другий ролик у 2021 році на своїй сторінці у соцмережі виклав Гіркін і написав, що справа була у Попасній. На відео перша ракета пішла у нікуди, проте друга потрапила точно у ціль, вразивши машину з найманцями.

Дела давно минувших дней...

Попасная pic.twitter.com/QaXc1zbBPk

— IgorGirkin (@GirkinGirkin) November 12, 2021

Раніше, наприкінці грудня 2021 року, у Мережі спливло відео з Донбасу, на якому вантажівка з російськими найманцями була знищена за допомогою ПТРК "Стугна-П".

Нагадаємо, у травні 2019 року українські експерти оцінили якості українського комплексу "Стугна-П".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини