12 січня 2022, 10:39

У Politico розкрили подробиці про "нову військову" допомогу Україні від США

Морське обладнання та радіолокаційні системи може отримати Україна від США у рамках нової військової допомоги.

У Politico розкрили подробиці про "нову військову" допомогу Україні від США

Ще наприкінці грудня 2021 року Україні повідомили, що Вашингтон підготував нову військову допомогу на "вищому рівні". Однак тоді не було сказано, яка саме зброя прибуде до України.

Напередодні, 11 січня, журналісти видання Politico повідомили, що США дали "зелене світло" на постачання додаткової зброї на тлі напруженості на кордоні з Україною.

Ще наприкінці грудня 2021 року Байден дав добро на надання Україні додаткової зброї на суму 200 млн доларів. Тоді йшлося про постачання стрілецької зброї та боєприпасів.

Джерело повідомляє, у спілкуванні з головою Офісу президента України та представником з Пентагону вдалося з'ясувати, що додаткова військова допомога містить якесь морське обладнання та радарні системи.

В Україні заявили, що така допомога буде у нагоді, особливо на тлі нарощування військової могутності з боку Росії на кордоні з Україною.

У Держдепартаменті США заявили, що надають додаткову військову допомогу Україні на тлі можливого вторгнення російської армії до країни.

Варто зазначити, що не лише США допомагає Україні зброєю. У грудні 2021 року Естонія заявила про готовність надати Україні протитанкові ракети до системи Javelin, але чекає на схвалення з боку Вашингтона.

Раніше повідомляли, що 11 січня в аеропорту Бориспіль приземлився Boeing C-17 Globemaster III зі зброєю для України.

Нагадаємо, журналісти NYT повідомили, що Росія почала перекидати до кордону з Україною та бойові гелікоптери.

Також ми повідомляли, що французька розвідка озвучила три можливі сценарії, які готує Росія щодо вторгнення в Україну.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини