10 січня 2022, 14:31

Канада розглядає відправку Україні зброї, Чехія посилить військову співпрацю

Ще дві країни рішуче вступили на бік України у відстоюванні її територіальної цілісності на тлі безперервної російської агресії.

Канада розглядає відправку Україні зброї, Чехія посилить військову співпрацю

Дипломати у Празі й Оттаві анонсували посилення військової співпраці з Києвом, оскільки Росія продовжує стягувати війська вздовж кордону. Така ситуація становить загрозу як Європі, так і всьому світу.

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі не виключила можливості відправлення її країною зброї до України, проте жодних конкретних даних на цю тему не озвучила.

"Найважливіше зараз  співпрацювати з українцями щодо протистояння загрозам їх безпеці. Саме це ми й робитимемо. Моя колега Аніта Ананд, міністр оборони, активно займається цим разом із союзниками. Безпека України  це безпека Європи, відтак це безпека миру та Канади", – заявила Жолі в інтерв'ю CTV News.

За її словами, найважливіше зараз – співпрацювати з українцями щодо протистояння загрозам їх безпеки. Канада вимагає від РФ деескалації у регіоні.

"Ми разом з усіма союзниками по НАТО закликаємо Росію припинити нарощування своєї військової присутності поряд з Україною… Для Альянсу важливо продемонструвати силу, єдність і рішучість", – наголосила міністр.

Її колега із Чехії Ян Ліпавскі анонсував посилення військової співпраці з Україною, передає Діалог.UA з посиланням на повідомлення у Twitter.

За його словами, Прага вже координує із союзниками по НАТО свої кроки щодо запобігання подальшій російській агресії проти України. Москві озвучено наслідки у разі вторгнення на українську територію.

"На національному рівні Чехія зосереджена на зміцненні власної стійкості до наслідків дій Росії та на двосторонньому посиленні допомоги Україні у низці областей, включно з військовою співпрацею, та ширших реформах як у короткостроковій, так і у довгостроковій перспективі", – зазначив голова зовнішньополітичного відомства.

Ліпавскі повідомив про свій майбутній візит до Києва разом із головами МЗС Словаччини й Австрії.

Нагадаємо, Латвія слідом за Литвою заявила про готовність надати зброю Україні.

Раніше міністр оборони Латвії закликав Європу наслідувати приклад Риги та відправити Україні зброю.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини