7 січня 2022, 20:02

Кремль відправив до Казахстану техніку, що засвітилася на Донбасі, – Цаплієнко вказав на нюанс

Росія відгукнулася на заклик Касима-Жомарта Токаєва та відправила до охопленого протестами Казахстану не лише війська, а й військову техніку.

Кремль відправив до Казахстану техніку, що засвітилася на Донбасі, – Цаплієнко вказав на нюанс

У Казахстан вже увійшли російські "миротворці" та колона російської техніки, які контролюватимуть ситуацію й отримали право стріляти по протестувальниках.

Український журналіст Андрій Цаплієнко помітив у колоні машин станцію радіоелектронної боротьби РБ341 В "Леєр-3". Однією з особливостей її роботи є здатність імітувати мобільні мережі.

"Ми бачили, як вона працює по наших військах з окупованого Донецька. Тисячі українських солдатів отримували ось такі фальшиві СМСки з деморалізаційним текстом. Навіщо у миротворчій місії така техніка? Які завдання вона виконуватиме? У яких інформаційно-психологічних операціях братиме участь?" – зазначив Цаплієнко.

Журналіст поки що не знайшов відповіді на питання про "цільову аудиторію" цієї станції радіоелектронної боротьби.

Нагадаємо, масові протести у Казахстані розпочалися 2 січня. На 5 січня ситуація повністю вийшла з-під контролю. Почалися зіткнення мітингувальників із силовиками. У пресі з'явилися повідомлення про тисячі поранених і загиблих серед силовиків і мирних громадян.

5 січня Токаєв звернувся за допомогою до ОДКБ. Кілька країн відправили свої війська до Казахстану.

Місцеві жителі сприйняли у багнети появу іноземного контингенту у країні, називаючи вчинок "союзників" окупацією. Є версії, що після завершення протестів армія Росії залишиться у Казахстані, де "охоронятиме" стратегічно важливі об'єкти.

До речі, "допомога" Кремля Токаєву має свою ціну.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини