6 січня 2022, 21:29

Підводний човен РФ вперше із закінчення Холодної війни зіткнувся з кораблем ВМФ Великобританії

Військовий корабель ВМФ ROYAL Navy зіткнувся з російським підводним човном у Північній Атлантиці.

Підводний човен РФ вперше із закінчення Холодної війни зіткнувся з кораблем ВМФ Великобританії

Російський підводний човен зіткнувся з гідролокатором британського військового корабля під час гри у "кішки-мишки" у Північній Атлантиці, змусивши Королівський флот перервати свою місію. Інцидент стався наприкінці 2020 року.

За даними видання The Sun, російський "мисливець-вбивця", який може нести торпеди з ядерними боєголовками, врізався у гідролокатор, що буксується HMS Northumberland. Переслідування підводного човна почалося приблизно за 200 миль на північ від Шотландії. Британський фрегат випустив свій гідролокатор з антеною-решіткою, що буксирується, – кабель, покритий гідрофонами, – щоб прислухатися до звуків із підводного човна.

Проте екіпаж був змушений перервати місію та повернутися у порт для ремонту після того, як кабель завтовшки з водостічну трубу "протягли по корпусу підводного човна". Через зіткнення "він був дуже розжований і непридатний для використання".

Колишній капітан фрегата, командир Том Шарп, коментуючи інцидент, припустив, що російський підводний човен міг піти на ризикований маневр навмисне. Можливо, після аварії корабель РФ також було пошкоджено.

Вважається, що це перше зіткнення кораблів ВМФ Росії та Великої Британії з моменту закінчення Холодної війни.

Нагадаємо, влітку 2021 року підводний човен РФ стежив за проходом ударної групи Королівського ВМФ Британії у Середземному морі. Британська сторона підняла вертольоти Merlin Mk2, щоб виявити російський човен.

Того ж літа Данія повідомила про НП з атомним підводним човном РФ "Орел" у своїх водах, проте Москва віддала перевагу мовчанню.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини