4 січня 2022, 08:52

Ядерні держави зробили спільну заяву

США, Росія, Китай, Великобританія та Франція, що мають ядерну зброю, пообіцяли не розв'язувати воєн і роззброїтися.

Ядерні держави зробили спільну заяву

"Ядерна п'ятірка" оприлюднила спільну заяву у понеділок, 3 січня. Документ опубліковано на офіційних сайтах президентів та урядів цих країн.

"Китайська Народна Республіка, Французька Республіка, Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії та Сполучені Штати Америки вважають уникнення війни між державами, які мають ядерну зброю, та зниження стратегічних ризиків нашими головними обов'язками", - наводиться текст на сайті Білого дому.

У заяві наголошується, що "в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не має вестися (починатися)". Країни наполягають на виключно оборонному характері ядерних арсеналів і підтверджують неприпустимість подальшого поширення такого виду озброєння. Ядерна зброя має стримувати агресію та запобігати війні.

Учасники заяви також підтвердили прагнення працювати з усіма державами з метою безпеки, прогресу у галузі роззброєння та побудови безпечного миру, вільного від ядерної зброї.

У документі також згадують намір підвищувати рівень взаємного розуміння та запобігати гонці озброєнь, "яка нікому не принесе вигоди та буде загрозою для всіх".

У Пекіні назвали домовленість "внеском у справу налагодження взаємодовіри" та "кроком на шляху від протистояння великих держав до взаємодії та співпраці".

У свою чергу, Генеральний секретар ООН Антоніо Гуттериш вітав заяву країн "ядерної п'ятірки" проти розв'язання війни з використанням ядерної зброї, оскільки сам уже "давно закликав до діалогу та співпраці з цією метою".

Раніше голова Парламенту Руслан Стефанчук заявив, що Російська Федерація натякає на готовність задіяти ядерну зброю проти України, якщо наша держава продовжить інтеграцію з Європейським союзом і НАТО.

Нагадаємо, у Кремлі вперше відреагували на слова Лукашенка про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав: "Можливі різні варіанти".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини