3 січня 2022, 11:35

Три авіаудари російської авіації у районі Ідлібу: у Мережі виклали кадри удару та наслідків

Російські літаки завдали трьох авіаударів у районі міста Аріха (Сирія), вивівши з ладу водонасосну станцію.

Три авіаудари російської авіації у районі Ідлібу: у Мережі виклали кадри удару та наслідків

Учора, 2 січня, російські літаки, ймовірно "Су", завдали одразу трьох авіаційних ударів у районі міста Аріха (Ідліб, Сирія). Внаслідок цього постраждав робітник водонасосної станції, а сама станція виведена з ладу.

Сьогодні агентство Reuters першим повідомило про авіаудар по Ідлібу. Пізніше новину підтвердили інші джерела. Акаунт "Правда в Сирии" на своїй сторінці у Twitter виклав кадри удару та його наслідків.

Ще 1 січня 2022 року жителі Ідлібу вийшли на вулиці міста, щоб показати Асаду, що і цього року вони й надалі боротимуться за свої права та свободу.

pic.twitter.com/NaeTflZfgS

— Правда в Сирии (@syria_true1) January 2, 2022

А через день російські літаки завдали удару у районі Аріха на півдні провінції Ідліб. У результаті з ладу було виведено водонасосну станцію, яка постачала водою весь Ілдиб, а це близько 1 млн осіб. Внаслідок атаки поранення отримав робітник станції.

У Сирії заявили, що вони завдали удару по "бойовикам, а не по мирним жителям регіону". В ООН підтвердили факт руйнування водонасосної станції та закликали Асада не завдавати ударів по цивільній інфраструктурі. Вчорашня атака призведе до погіршення гуманітарної ситуації у місті.

Водночас урядові ресурси повідомляють, що 2 січня на Півдні Сирії сталося зіткнення армії Асада та повстанців. Близько 19:00 за місцевим часом автобус з військовими зазнав обстрілу у районі Бадіа. У результаті п'ять військовослужбовців загинули та ще 20 отримали поранення.

Раніше в ООН виступили із заявою, яка засуджує атаки урядової армії Сирії на цивільні об'єкти у провінції Ідліб.

Нагадаємо, у ніч з 27 на 28 грудня 2021 року ВВС Ізраїлю завдали серії ударів по порту у Латакії. Було знищено контейнери зі знаряддям, яке призначалося для іранського уряду.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини