3 січня 2022, 09:33

Reuters: російська авіація завдала ударів у провінції Ідліб – в ООН виступили із заявою

Російські військові літаки бомбили в Ідлібі житлові квартали одразу кількох міст, де перебувають повстанці.

Reuters: російська авіація завдала ударів у провінції Ідліб – в ООН виступили із заявою

Вчора, 2 січня, на північному заході Сирії у провінції Ідліб було помічено російські військові літаки, які скинули бомби одразу на кілька міст. У результаті було знищено водонасосну станцію, яка забезпечує питною водою Ідліб.

Журналісти Reuters повідомляють, що, за словами мешканців Ідліба, над містом пролетіли російські літаки "Су". Літали перебували на дуже великій висоті. Бомби скинули одразу на кілька міст, де перебувають повстанці. До того ж їх головною метою була водонасосна станція.

У Міноборони Росії та у пресслужбі армії Асада немає коментарів щодо бомбардування міст у провінції Ідліб. При цьому там підтвердили факт вильотів літаків із метою "знищення бойовиків". У Дамаску впевнені, що водопомпова станція сама вийшла з ладу.

В ООН наголосили, що станцію було знищено внаслідок авіаційного удару. Без питної води залишилося понад 1 млн людей. Такі атаки з боку Асада лише погіршили гуманітарний стан жителів провінції Ідліб.

Представник ООН із гуманітарних питань Марк Каттс закликав Асада припинити бомбардування цивільної інфраструктури.

Представник опозиції Абу Хазем Ідлібі заявив, що внаслідок авіаударів постраждали птахівницькі та тваринницькі ферми, які розташовані на кордоні з Туреччиною.

Даних про людські втрати поки що немає.

Повстанці заявляють, що у результаті суботньої облави урядової армії на заході Ідліба на табір біженців було вбито трьох людей і 10 отримали поранення.

Джерело повідомляє, що востаннє авіаудари були у листопаді 2021 року.

Раніше ми повідомляли, що у ніч із 27 на 28 грудня 2021 року ВПС Ізраїлю завдали ударів по порту у Латакії (Сирія), де знаходилися контейнери зі зброєю, призначеною для Ірану.

Нагадаємо, депутат Держдуми РФ Саблін зізнався, що за роки бойових дій у Сирії там загинуло 186 найманців із Донбасу.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини