28 грудня 2021, 08:50

США наростили військову підтримку для України: стала відома конкретна сума

У Міноборони США готують збільшення допомоги Києву у галузі безпеки: наступного року вона зросте на $50 млн.

США наростили військову підтримку для України: стала відома конкретна сума

Глава Білого дому Джо Байден затвердив збільшення допомоги у галузі безпеки України до $300 млн, інформує посольство України у США.

Він підписав затверджений Конгресом США Закон про оборонний бюджет Штатів на наступний рік із загальним показником понад $768 млрд.

Із загальної суми 740 млрд доларів для Пентагону майже 28 млрд підуть на безпечні програми Міненергетики країни та близько 380 млрд – на оборонну галузь. Ще $4 млрд призначено для Європейської оборонної ініціативи, 150 млн доларів підуть на розвиток співпраці у сфері безпеки з країнами Балтики.

Серед найважливіших положень нового оборонного бюджету – підвищення зарплат військових і цивільних працівників Міноборони США майже на 3%. У середині грудня Сенат схвалив проєкт оборонного бюджету на наступний фінансовий рік, який розпочався з жовтня.

Законом передбачається виділення для Києва підтримки у галузі безпеки розміром $300 млн, при цьому 75 млн піде на летальне озброєння.

За останні сім років Вашингтон передав Києву військову допомогу на суму $2,5 млрд. Також у рамках такої оборонної підтримки Штати будують для українського флоту новий пірс на базі ВМС в Очакові та казарму для морпіхів у Миколаєві.

Нагадаємо, у грудні США передали Україні 30 ПТРК Javelin і сотні ракет.

Також США розпочнуть передачу Україні 12 бойових катерів Mark VI у 2022 році.

Катери США для України здатні піти до Бердянська через Керченську протоку.

Американські ПВК на Донбасі та хімічна зброя: у США й Україні відповіли Шойгу.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини