25 грудня 2021, 07:01

Ватажку ПВК “Вагнер” висунули звинувачення в Україні – особисто керував угрупованнями в ОРДЛО

СБУ заочно звинуватила ватажка російської ПВК “Вагнер”, яка брала участь в окупації Донбасу.

Ватажку ПВК “Вагнер” висунули звинувачення в Україні – особисто керував угрупованнями в ОРДЛО

Ватажок російської приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер" став фігурантом кримінальної справи в Україні. Йому висунуто заочні звинувачення.

Про це повідомила на своєму сайті Служба безпеки України 24 грудня.

Особу підозрюваного у СБУ розкривати не стали. Відомо, що це громадянин Росії, який на початку війни приїхав на Донбас і брав участь у його окупації.

"Підозрюваний... очолив ПВК для здійснення прихованих військових операцій Росії... Діяв за попередньою змовою з високопосадовцями Збройних сил РФ і під їх контролем", – повідомили у СБУ.

Згідно з результатами розслідування, росіянин перебував у ОРДЛО з літа 2014 року до березня 2015 року. Його угруповання, зокрема, брали участь в обстрілі району Дебальцеве, де, за даними розвідки, зазнали тяжких втрат.

Росіянин став фігурантом низки кримінальних справ, зокрема про посягання на територіальну цілісність України, ведення агресивної війни.

Досудове розслідування продовжується. СБУ вже розпочала процес оголошення підозрюваного у міжнародний розшук по лінії “Інтерполу”.

Довідка: Влада РФ заперечує існування "Вагнера", оскільки ПВК у Росії заборонені законом. Проте Кремль активно використовує угруповання у конфліктах, у яких йому невигідна офіційна військова присутність: на Донбасі, у Лівії, Сирії, країнах Африки.

Існує безліч свідчень того, що найманців цієї ПВК тренують російські військові на базах ЗС РФ.

За даними ЗМІ, це угруповання контролюється та фінансується через мільярдера з близького оточення президента РФ Євгена Пригожина.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у ЄС затвердили санкції проти ПВК "Вагнер" і трьох енергетичних компаній.

Ми також писали, що в Африці розбився російський вертоліт із "вагнерівцями".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини