23 грудня 2021, 17:17

Залужний відповів на питання про вогонь у відповідь після оголошення чергового перемир'я

У ЗСУ заявили, що підтримують рішення щодо посилення режиму припинення вогню на Донбасі.

Залужний відповів на питання про вогонь у відповідь після оголошення чергового перемир'я

Підрозділам ЗСУ, дислокованим у зоні конфлікту на Донбасі, не забороняється відкривати вогонь у відповідь попри досягнуті напередодні домовленості про посилення режиму тиші.

Про це у четвер, 23 грудня, заявив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, відповідаючи на запитання, чи мають право українські військові реагувати відповідно на провокації російських гібридних військ, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За словами генерал-лейтенанта, йдеться не про заборону на вогонь у відповідь, а про дотримання режиму тиші. У разі загрози життю та здоров'ю військовослужбовців і цивільного населення бійці ЗСУ відкриватимуть вогонь у відповідь і виконуватимуть інші завдання щодо захисту батьківщини.

При цьому Головнокомандувач зазначив: ЗСУ підтримують досягнуті домовленості щодо дотримання режиму припинення вогню.

Нагадаємо, напередодні керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що на засіданні ТКГ було підтверджено рішення щодо повернення до повноцінного режиму тиші на Донбасі.

Своєю чергою у МЗС України закликали Росію зосередитися на дотриманні досягнутих домовленостей і вжити заходів, спрямованих на завершення міжнародного конфлікту на Донбасі.

Раніше в Офісі президента повідомили про розробку 10 кроків, які мають допомогти розблокувати мирний процес на Донбасі.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини