20 грудня 2021, 08:20

Ярош назвав найгірший для України сценарій війни з Росією: "Не реалізували у 2014 році"

У Генштабі РФ є багато варіантів розвитку подій на території України, проте ЗСУ давно опрацьовують можливі сценарії та готові дати відповідь.

Ярош назвав найгірший для України сценарій війни з Росією: "Не реалізували у 2014 році"

Радник Головнокомандувача ЗСУ, командувач Української добровольчої армії (УДА) Дмитро Ярош вважає, що Росія поки що не стягнула до українських кордонів достатньої кількості військ для окупації України, проте Кремль може використати кілька сценаріїв агресії.

"Судячи з тих військ, які зараз сконцентровані, ми не бачимо тієї кількості людей, особового складу ЗС РФ, які могли б окупувати всю Україну. Проте завдати локальних ударів за повної переваги у повітрі у них сил вистачить. Я думаю, що їм у першу чергу потрібен бліцкриг: увійти, знищити об'єкти критичної інфраструктури, розгромити боєздатні частини ЗСУ. Але я більш ніж упевнений, що ворог дійде туди, куди ми його допустимо. Чим більше буде опору, тим менше у них шансів просунутися на будь-якому напрямку", - прокоментував ситуацію Ярош.

Він також не виключив, що Москва може використати так званий "фактор Лукашенка" – атаку з півночі. Проте зараз складно припустити, як саме розвиватимуться події. Радник Головнокомандувача ЗСУ визнав, що у росіян багато варіантів дій, але й Україна має багато варіантів протидії: "Відповідь буде жорсткою та правильною, системною".

Найгіршим варіантом розвитку подій Ярош назвав відродження проекту "Новоросія", який окупанти не реалізували у 2014 році.

Чутки про підготовку Росії до провокації з'явилися у листопаді 2021 року, коли західні ЗМІ почали оприлюднювати докази присутності військ РФ біля українських кордонів.

В Офісі президента та РНБО заспокоювали громадськість: загрози немає, розвідка тримає ситуацію під контролем.

Проте до грудня секретар РНБО Олексій Данилов підтвердив, що Кремль збільшив угруповання своїх військ біля наших кордонів.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини