18 грудня 2021, 09:36

У Байдена розповіли про сумніви Путіна щодо вторгнення в Україну

Глава Кремля Володимир Путін поки що остаточно не вирішив, чи наступатиме на українську територію.

У Байдена розповіли про сумніви Путіна щодо вторгнення в Україну

Помічник американського лідера з національної безпеки Джейк Салліван розповів, що дані американської розвідки про стягування військ РФ до кордону з Україною є правильними.

Водночас він зазначив, що президент Росії, ймовірно, ще не ухвалив остаточного рішення щодо вторгнення в Україну.

"Поточна оцінка уряду США полягає у тому, що він (Путін – ред.) ще не ухвалив рішення. Отже, у цьому плані немає змін у порівнянні з минулим тижнем", – сказав Салліван, виступаючи у Раді з міжнародних відносин.

Нарощування військових сил РФ біля кордонів України є фактом, що підтверджує розвідка США.

"Я також вважаю, що цілком обґрунтований аналіз, підготовлений розвідувальним товариством США, який вказує на те, що російський уряд серйозно розглядає подібне навчання та готує для нього оперативне планування", – уточнив представник Білого дому.

На тлі цього американська сторона вже закликала союзників і європейських партнерів колективно заявити Москві про наслідки у разі наступу на українську територію.

Нагадаємо, у НАТО попередили, що Росії "дорого обійдеться" будь-яка агресія проти України. Північноатлантичний альянс звернувся із черговим рішучим закликом до Москви.

Раніше Кремль показав свій проєкт угоди про заборону Україні вступати до НАТО. Російські ЗМІ оприлюднили проєкт угоди про гарантії безпеки, яку Кремль хоче підписати зі Сполученими Штатами.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини