17 грудня 2021, 12:15

США розпочнуть передачу Україні 12 бойових катерів Mark VI у 2022 році

П'ять катерів Island і 12 патрульних катерів Mark VI використовуватимуться для захисту акваторій та інфраструктури морських портів в Україні.

США розпочнуть передачу Україні 12 бойових катерів Mark VI у 2022 році

Командувач ВМС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа розповів, що у 2022 році США розпочнуть передачу нашому флоту перших патрульних бойових катерів Mark VI.

Усього ж з американського боку заплановано допомогу у вигляді 5 Island (два вже прибули в Україну) та 12 Mark VI: на ці бойові катери "можуть бути встановлені невеликі протимінні комплекси", пише портал "АрміяInform".

Контр-адмірал наголосив, що такі катери будуть використовуватися у рамках концепції Sea Control для забезпечення ефективного контролю за прибережними водами, захисту акваторій та інфраструктури морських портів.

Дивізіон Island планують розмістити у порту "Південний" для контролю та захисту портів Чорного моря та акваторії навколо острова Зміїний.

Нагадаємо, у 2019 році в Україну з США прибули два катери "Старобельськ" і "Слов'янськ", а "Фастів" і "Суми" – у поточному. П'ятий, останній катер, прибуде 2022 року. На всіх катерах Island, які прибули в Україну, незабаром буде встановлене нове американське озброєння.

Раніше повідомлялося, що Пентагон уклав контракт на $84 млн на будівництво шести патрульних катерів Mark VI для Військово-Морських сил України.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини