17 грудня 2021, 10:16

Неїжпапа озвучив нову інформацію щодо озброєння, яке отримають катери Island

На всіх катерах Island, які прибули в Україну, буде встановлене американське озброєння.

Неїжпапа озвучив нову інформацію щодо озброєння, яке отримають катери Island

На сьогоднішній день на двох катерах Island "Старобільськ" та "Слов'янськ" встановлено вітчизняне озброєння. Однак у майбутньому його замінять на американське. Таку заяву зробив командувач ВМС України Олексій Неїжпапа.

Учора, 16 грудня, Неїжпапа дав інтерв'ю ресурсу "АрміяInform", де приділив увагу новим катерам типу Island, які прибули до України з США.

Командувач ВМС України зізнався, що зараз на катерах зброя українського виробництва, однак це все тимчасово, оскільки з 2022 року її замінять на рідну – американську. Йдеться про ракети різної дії та про 30-мм гармати.

Частину озброєння вже отримано, а решта прибуде до України у 2022 році. Усі п'ять катерів типу Island будуть доукомплектовані американською зброєю.

У 2019 році в Україну з США прибули два катери "Старобельськ" і "Слов'янськ", а "Фастів" і"Суми" – у поточному. П'ятий, останній катер, прибуде 2022 року.

Британський корвет типу ADA у 2023 році прибуде до України, а у 2024 році його введуть до складу ВМФ України. Корвет готовий до 80%.

Два катери типу Island вже чергують в акваторії Чорного моря. Ще два катери, які прибули у 2021 році, найближчим часом вийдуть на патрулювання акваторії Азовського та Чорного морів.

Передача катерів відбулася у рамках матеріально-технічної допомоги США, яка продовжується з 2014 року.

Раніше ми повідомляли, що до 2026 року в Україні буде сформовано новий рід військ, який отримав назву Берегові ракетні війська. На озброєнні стоятимуть комплекси "Нептун".

Нагадаємо, командувач ВМС України зізнався, що нові ударні турецькі безпілотники Bayraktar TB2 будуть моніторити ситуацію у районі Чорного та Азовського морів.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини